Öğretmen Diyarı

MEB ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ CEFÂSI

Beni candan usandırdı cefâdan yâr usanmaz mı 

Felekler yandı âhımdan murâdım şem'i yanmaz mı

 

                                                                                 Fuzuli

 

 

 

Söze ustad  Fuzuli’nin yukarıdaki anlamlı beyitiyle başlamak isabetli olur diye düşünüyorum. Gerçekten de  Meb Şube müdürlüğü konusunda bu sınava giren kişileri canından bezdirdi. Atanan da atanmayan da memnun değil. Herkes atamaların mahkeme kararları doğrultusunda yeniden yapılması hususunda hem fikir ama gel gelelim ; ne bir açıklama , ne bir haber … ne de iptal…

 

Meb atamış olduğu şube müdürlerini 6 tane mahkeme kararına rağmen korumaya devam ediyor! Öte yandan atanamayan ve hakkının yendiğini söyleyen ciddi bir grup Meb şube müdürlüğü mağduru  ise her platformda hakkını aramaya devam ediyor.

 

Meb şube müdürlüğü mağdurları bir yandan  bireysel anlamda girişimlerle hakkını ararken diğer taraftan Türkiye’in en büyük sendikası! hariç tüm sendikalar birer birer dava açıp , bunları kazanmaktadır. Lakin şuana kadar Meb yetkililerinden Resmi bir açıklama yapılmamıştır. Bu durum hem atananları hem de atanamayan ve mağdur olduğunu söyleyen kitleyi rahatsız etmektedir.

 

Meb’ in geçmişine baktığımızda şuana kadar mahkemeler tarafından verilip de uygulanmayan bir karar yok sanırım! Peki , neden Şube Müdürlüğü atamaları bunca mahkeme kararına rağmen uygulanmıyor ya da uygulatılmıyor? Aslında bu sorunun cevabını, şu an bu yazıyı okuyanlardan duyar gibiyim!

 

Lakin bu sorunun cevabı Türkiye gibi AB yolunda hukuk çerçevesi içerisinde yürüyen bir ülkeye yakışmamakta olup Meb ‘ in bir an önce hukuk kurallarına saygılı olarak mahkeme kararları gereği  Şube Müdürlüğü atamalarını iptal edip yeniden mahkeme kararları doğrultusunda tesis etmesi hukuk devleti ve geleceğimiz adına en büyük temennimizdir.

 

Saygılarımızla…

 

 

 

 

 

Adalet İsteyen cefâkâr  Meb Şube Müdürlüğü Mağdurları

 

 

www.mebpersonel.com
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim