Öğretmen Diyarı

MEB ŞUBE MÜDÜRLERİNİ UNUTTU!

İl/ilçe millî eğitim şube müdürlerinin isteğe bağlı 2014 yılı yer değiştirme işlemleriyle ilgili duyuru Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmi sitesinde 11/07/2014 tarihinde yayınlandı (Tıklayınız). 14/07/2014 - 18/07/2014 tarihleri arasında başvuruları sistem üzerinden alınan şube müdürlerinin yer değiştirme işlemi Ağustos ayı başında belli oldu. Ancak aradan 1 ay geçmesine rağmen ne kararname hazırlandı ne de konuyla ilgili bilgilendirme yapıldı. Şube müdürlerinin yer değiştirme sonuçları da yine sistem üzerinde belli (Tıklayınız) olmasına rağmen hiçbir işlem yapılmadı. Adeta MEB şube müdürlerini unuttu.

 

Tabi müdür kıyımı, ‘paralel’le mücadele, EBS talimatlarını yerine getirme gibi çok önemli görevleri olan MEB için şube müdürlerinin ne önemi olabilir ki?

 

Yer değişikliği belli olan şube müdürlerinin eşlerinin tayini, çocuklarının okul durumları gibi hususların nasıl çözüleceği ayrı bir merak konusu. Doğrusu MEB şube müdürleriyle alay etti dense abartı olmaz.

 

Bir başka husus da öğretmenlerin 2. defa iller arası yer değiştirmeleriyle ilgili uygulamanın bazı eğitim yazarları tarafından MEB’in başarısıymış gibi sunulması! Okullar açıldı, öğretmenler kurulu toplanacak hala tayinler devam ediyor. İl içi özür sonuçları yeni belli olmuşken bu kez de iller arası yer değiştirme yeniden yapılıyor. İlk atamanın da öğretmen açığına sadece pansuman çözüm olacağı düşünüldüğünde öğrencileri zor günler bekliyor. Doğrusu öğretmen açığı denildiğinde akla sadece Doğu geliyor ama siz bir de Batı illerinin köy ve kasabalarını görseniz. 

 

Bu yıl da okullarda ücretli öğretmen furyası yaşanacak. Fen Bilgisi dersine su ürünleri mezunu, Matematik dersine işletme mezunu, Sosyal Bilgiler dersine maliye mezunu, Türkçe dersine sanat tarihi mezunu, İngilizce dersine kamu yönetimi mezunu girsin; bir de dershaneleri kapat al sana eğitim. Üst gelir gurubuna kurşun işlemez, adamlar gönderir çocuğunu özel okula, öğretmenler de evine özel özel gelir, olan garip gurabanın çocuklarına olur.

 

Adil TÜRK

Personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim