Öğretmen Diyarı

'MEB Rotasyonla Yeni Bir Skandala İmza Atacak'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Yazılı Açıklama Yaptı


Veli Ağbaba, MEB'in öğretmenlere yönelik rotasyon uygulamasından derhal vazgeçilmesini, Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı her kararın skandala dönüştüğünü söyledi. "Milli Eğitim Bakanlığı'nın başka bir skandalın altına imza atmak üzere olduğunu belirten Ağbaba konyla alakalı yazılı açıklamada bulundu. Aldığı her karar ayrı bir skandala dönüşen Milli Eğitim Bakanlığı bu kez de rotasyon kararıyla yeni bir skandala imza atmak üzere. Milli Eğitim Bakanı'nın, basın mensuplarına bu yıl rotasyonun uygulanmayabileceğini açıklamasına rağmen geçtiğimiz günlerde yeni bir yönetmelik değişikliği ile öğretmenlerimizden aynı kurumda 15 yılını dolduranların 20-24 Temmuz tarihleri arasında okul tercihinde bulunmaları gerektiğini duyurmuştur." ifadelerini kullandı. 


Rotasyon Kararı Binlerce Öğretmeni İlgilendiriyor


Ağbaba, "Rotasyon uygulamasının binlerce öğretmeni ilgilendirdiği ve yeni kurulacak hükümet tarafından yeniden değerlendirilmesi gerektiği konusunda herkes hemfikirdir. Bu uygulama bizce kavimler göçünden sonraki en büyük göç dalgasının yaşanmasına sebep olacak ve eğitim camiasına sıkıntıdan başka bir şey getirmeyecektir. Eğitim Sendikaları konuyu yargıya taşımışlar ve büyük ihtimalle yargı, eğitim çalışanları lehine karar verecektir. Bu durumda telafisi güç zararlar oluşacağı muhakkaktır." 


Rotasyon Uygulamasından Vazgeçin


Öğretmenlerin isteği dışında yapılan rotasyonun sürgün anlamına gelebileceğine dikkat çeken Ağbaba Milli Eğitim Bakanlığı'nı uyardıklarını dershane kararında olduğu gibi eğitim sisteminde çıkılmaz duruma getirmemelerini söyledi ve rotasyon kararından vazgeçin çağrısında bulundu.


Kararınızı bir kez daha gözden geçirerek yeni hükümet kuruluncaya kadar, okullardaki norm güncellemeleri yapılıncaya kadar rotasyon uygulamanızdan vazgeçin." ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim