Öğretmen Diyarı

MEB RAMDEVU Sisteminde Düzenleme
RAMDEVU SİSTEMİNDE YAPILAN DÜZENLEMELER
RAMDEVU sisteminde Müdür tarafından randevu iptal edilmesine ilişkin düzenlemeler yapılmıştır.
Bu kapsamda;
RAM Müdür/Müdür Vekili için “Randevu Kontrol” ekranında bir defaya mahsus Randevu İptali bilgilendirme mesajı görüntülenecektir.
2- Randevu İptal işlemi, randevu tarihinden 3 (üç) gün öncesine kadar velinin müracaatı durumunda RAM Müdürü/Müdür Vekili tarafından Randevu Kontrol ekranı üzerinden yapılabilir.
Randevu Kontrol ekranında ki tarih alanından aktif olan ve randevu alınmış tarihlere göre filtreleme işlemi yapılarak. İptal edilecek güne ait filtreleme işlemi ve birey için iptal işlemi yapılabilir.
İptal alanında ki İptal Et işlemi randevu tarihine 3(üç) gün kalmış olan randevular için görünür olacaktır. İptal Et işlemine tıklandığına bir onay ekranı açılacak ve buradan Evet düğmesine tıklanarak iptal etme işlemi yapılabilecektir. Randevu iptal edildikten sonran bireyin sistem üzerinde e-posta adresi ve/veya telefon numarası kayıtlıysa ayrıca e-posta/SMS olarak iptal mesajı gönderilecektir.
Randevu Kontrol listesine 3 yeni alan eklenmiştir. Bunlar E-posta, İptal ve Durum alanlarıdır. Bunlardan iptal alanı sadece RAM Müdürü/Müdür Vekili tarafından görüntülenebilecektir.
RAMDEVU Sisteminde ayrıca;
- Randevu Kontrol listesinde sıralama kriteri değiştirilmiş olup sıralama işlemi randevu tarihine göre azalan bir şeklide olacak şekilde düzenlenmiştir. - E-posta alanında ki Gönder işlemi sadece bireylere açık durumdayken ayrıca RAM personeline de açılmıştır. Bireyin sistem üzerinde kayıtlı bir e-posta adresi varsa bireye randevu bilgileri buradan gönderilebilecektir. - Durum alanında ise her bir randevu için aktif, geçmiş yada iptal durumu bilgisine yer verilecektir. Eğer randevu iptal edilmemişse bulunan tarihten sonraki her randevunun durumu Aktif, öncesinde yer alan her randevu durumu ise Geçmiş olarak görüntülenecektir.Kaynak: "www.türkkamu.net " 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim