Öğretmen Diyarı

MEB Personel Ödeneklerini Okullara Gönderdi
Uzun bir tatilin ardından eğitim öğretim 19 Eylül'de başladı. 2016-2017 eğitim öğretim yılı öğretmen eksikleriyle ve ders kitaplarında yaşanan sorunlarla başladı. Öğretmen açıklarının giderilmesi için sözleşmeli öğretmen alımları yapılmaya başlandı. Personel ihtiyacı sadece öğretmenlerle sınırlı değil tabi okullarda.
Temizlik görevlisi, kantinci, fotokopici derken birçok farklı personel çalışıyor okullarda. Okullarda çalışan bu personellerin maaş ödemeleri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 29 Eylül'de, MEB sitesi üzerinden bu personellerin ödenekleriyle alakalı bir duyuru yayınladı. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün duyurusuna göre, 2016-2017 eğitim öğretim yılında personel çalıştırılabilmesi için gereken ödenekler, okulların muhasebe birimlerine gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün konu ile ilgili duyurusu şöyle: " 2016-2017 Eğitim - Öğretim yılında açılan okullarımızın hizmet alımından personel çalıştırabilmeleri için ödenekleri ilgili muhasebe birimlerine gönderilmiştir ."
Kaynak: Kamupersoneli.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim