Öğretmen Diyarı

MEB özür grubuna il ve ilçe emri verilmesi konusunda herhangi bir açıklama yapmamıştır.
Milli Eğitim Bakanlığı özür grubuna il ve ilçe emri verilmesi konusunda herhangi bir açıklama yapmamıştır. Ve birçok il norm fazlası öğretmen atamasını yaparak açık olan normları da doldurmuştur.
Bakanlık özür grubu yer değiştirme bekleyen öğretmenleri büyük bir mağduriyete sürüklemektedir. Bakanlığa çağrıda bulunuyoruz şuan il ve ilçe emri verilmezse ne zaman verilir ?
FETÖ terör örgütüne bağlı 1.017 özel okul Milli Eğitim Bakanlığına aktarıldı her okulda ortalama 20 öğretmen normu olsa bu okullara öğretmen normu girilince 20 bin öğretmen normu açığı oluşacak .
FETÖ terör örgütü kapsamında 34 bin öğretmen açığa alındı bu öğretmenlerin 10 bini meslekten ihraç edilse 10 bin öğretmen normu açığıda burdan oluşacak. Yönetici atama süreci başladı 17 bin öğretmen yöneticilik için tercihte bulunacak yöneticiliğe geçen öğretmenlerin normu da boşalacağı için burdan da en az 15 bin öğretmen açığı oluşsa artı olarak toplamda 70 bin öğretmen açığı oluşacak .
Bakanlığa çağrıda bulunuyoruz amacınız mağduriyet oluşturmaksa fazladan oluşacak 70 bin öğretmen açığını özür grubuna göstermezsiniz ve il ve ilçe emrini vermezsiniz binlerce öğretmen çocuğundan ve eşinden ayrı kalmak zorunda kalır. Eğer amacınız 2016 yılı ve öncesinde oluşan bütün özür mağduriyetlerini gidermekse ;
FETÖ terör örgütü kapsamında açığa alınan 34 bin öğretmenin normu özür grubu tayinlerinde açık olarak gösterilmelidir. Yönetici atama takvimi ile özür grubu takvimi çakışmaktadır özür grubu takvimi 1 hafta ertelenip yönetici atama ile oluşacak en az 15 bin öğretmen normu özür grubunda boş veya münhal boşalacak olarak gösterilmelidir.
En önemliside il içine ve iller arasına il ve ilçe emri verilerek 2016 yılı ve öncesi oluşan bütün özür grubu mağduriyetleri giderilmelidir. Sözleşmeli atanacak olan 15 bin öğretmen ile doğudaki öğretmen sıkıntısı azalacak ve şubat ataması ile önümüzdeki yıllarda yapılacak sözleşmeli öğretmen ataması sonrası birkaç yıla doğuda öğretmen problemi de kalmayacak. Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ’a Anayasa da olan aile bütünlüğü bölünemez ve parçalanamaz maddesini hatırlatmak istiyoruz ve yineleyerek tekrar söylüyoruz özür grubuna il ve ilçe emri verilmemesi için hiç bir neden yok yazıktır , günahtır öğretmenlere ve ailelerine bu acıyı bu mağduriyeti yaşatmayın diyoruz. Bakanlık Öğretmenlerin tatillerini daha fazla zehir etmeden il ve ilçe emri verildiğini 41. Tercihin il ve ilçe emri olarak açılacağını duyurmalıdır.

Kaynak: www.ajanskamu.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim