Öğretmen Diyarı

MEB Öğretmen görevlendirmelerine tam gaz devam!

MEB, öğretmenlerin yeri sınıf parolası ile yola çıktı ve öğretmenin yerinin okul olduğunu belirterek yüzlerce öğretmen kıyımı yaptı. MEB Bakanlık bünyesinde çalışan yüzlerce öğretmenin görev ve görevlerini sonlandırarak önce havuza topladı sonra  okullara resen atama yapmıştı.

 

Edinmiş olduğumuz  son bilgilere göre ,MEB  Genel müdürlük bünyelerine yine yüzlerce öğretmen görevlendirdiği ortaya çıktı.

MEB paralel mücadele yerine  torpilsiz öğretmenlerle mücadeleye girmesi  adeta bakanlıkta ve eğitim camiasında şok etkisi yaratmış ve bu  öğretmen kıyımının sebebi ne olabilir diye düşünürken gerçekler ortaya çıktı. İşte öğretmen kıyımının arkasındaki gerçek; yeni  torpilli öğretmenlerin görevlendirmesi meselesi olduğu ortaya çıktı.

 

Bakanlığın hangi birimlerine görevlendirmeler yapılıyor. işte cevap;

 

YENILIK VE EĞITIM TEKNOLOJILERI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE MESLEKÎ VE TEKNIK EĞITIM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ bünyesindeki komisyonlara HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AVRUPA BIRLIĞI VE DIŞ İLIŞKILER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ne ve bazı diger genel müdürlük bünyelerine öğretmen görevlendirmeleri devam etmektedir. bu durum meb de çelişki yaratmaktadır diğer taraftan yıllardır emek veren çalışan öğretmenleri kapı dışına koyacak  mağdur edeceksin diğer taraftan yeni öğretmen görevlendirmesi yapacaksınız bunun hak hukuk neresinde?

 

diğer taraftan il ilçe arge ve kültür komisyonlarına öğretmen görevlendirmesi tam gaz devam ediyor. kısa bir süre önce MEB arge ve kültür komisyonları boşaltılacak denilmişti. meb de değişen hiç bir şey yok, ali gidiyor, veli geliyor değişen sadece isimler ve refaranslar.

 

Hüsnü mağdur@kamu.tv.tr

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol