Öğretmen Diyarı

MEB Öğretmen Atamaları İçin Talebini İletti
Öğretmen adaylarının atamalar için beklentileri devam ediyor. Şubat 2017 döneminde atanmak isteyen öğretmen adaylarına MEB Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgilinin açıklamaları umut oldu. Bilgili, yaptığı açıklamada,”Biz devletten kadro kullanma talebini ilettik. Yani böyle bir talepte bulunduk ama Maliye Bakanlığı’nın izin vermesi gerekiyor. Maliye Bakanlığı izin verirse biz bu Şubat döneminde öğretmen alımı konusunda niyetliyiz, istekliyiz.” şeklinde konuştu.

MEB Öğretmen Atamaları İçin Talebini İletti
2017 yılı Şubat döneminde görevlerine atanmak isteyen öğretmen adaylarının beklentileri devam ediyor. Yetkililerden gelen son açıklamalar Şubat ayı için atamanın mümkün olmadığına dikkat çekiyordu. Ancak, MEB Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, yaptığı açıklamada kadro talebinde bulunduklarını, Maliye Bakanlığı tarafından onay verilmesi durumunda Şubat ayına atamaları yetiştirmek istediklerini ifade edince öğretmen adaylarına umut oldu. Atamaların Mart içerisinde tamamlanması bekleniyor.

MEB Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, yaptığı açıklama ile öğretmen adaylarını sevindirdi. Şubat ayında atanmak isteyen öğretmen adaylarına Maliye Bakanlığı’ndan onay beklediklerini müjdeleyen Bilgili, öğretmen alımı konusunda istekli olduklarına dikkat çekti.

BİLGİLİ: TALEBİ İLETTİK
Bilgili, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Biz devletten kadro kullanma talebini ilettik. Yani böyle bir talepte bulunduk ama Maliye Bakanlığı’nın izin vermesi gerekiyor. Maliye Bakanlığı izin verirse biz bu Şubat döneminde öğretmen alımı konusunda niyetliyiz, istekliyiz. Şu da bir gerçek, ne kadar öğretmen alsak o atanamamış öğretmenleri eritme şansımız çok zayıf, çok az. Çünkü o kadar büyük bir kitle var ki bunu başka tedbirler alarak eritmek zorundayız.”


Kaynak: www.haberdirekt.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim