Öğretmen Diyarı

MEB, müfredattan evrimi çıkarttı, Evrim Ağacı liseler için evrim dersi vermeye başladı

Evrimin müfredattan çıkarılmasına tepkiler sürerken, evrimagaci.org a ait YouTube kanalından ‘Liseler İçin Evrim'başlığıyla dersler vermeye başladı.
İlk videoya şu not düşüldü: “Bu serimizde, lise müfredatından kaldırılan evrim konusunu, eğitim ve öğretim müfredatının aslen ele alması gereken şekilde ve hatta ötesinde bir şekilde anlatacağız. Bu dersleri gerek görsel, gerekse işitsel olarak takip edebilir ve biyoloji derslerinde öğrendiklerinizi, biyolojik bilimlerin tamamının omurgası olan evrimin ışığında anlamlandırabilirsiniz.”
Prof. Dr. Celal Şengör: Sıtma parazitinin direnç kazanması, gözümüzün önünde meydana gelen biyolojik evrimdir
Sosyal medya hesaplarından biyoloji için evrimin anlatılmasının şart olduğunu dile getiren site yöneticilerinin yaptığı paylaşımlara sosyal medya kullanıcıları büyük destek verdi.

Biyoloji derslerinde, "Bu benzerlik şans eseri böyle olmuştur." diyemezsiniz. Anlamak için, evrimi öğretmek zorundayız! #MüfredatBiziz

Evrimi anlamak zor değil! Ailenizin nasıl çalıştığını anlıyorsanız, evrimi anlayabilirsiniz! Buradan: http://www.evrimagaci.org/soru-cevap/17  #MüfredatBiziz

İLGİLİ HABERProf. Dr. Zafer Toprak: Atatürk, evrim kuramını savunan H.G. Wells'in 'Dünya Tarihi' kitabını Türkçe'ye çevirtmişti!
Prof. Dr. Zafer Toprak: Atatürk, evrim kuramını savunan H.G. Wells'in 'Dünya Tarihi' kitabını 

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim