Öğretmen Diyarı

MEB Müdürü Kendi Silahıyla Vuruldu

Geçtiğimiz sene 89 okul müdürüne başarısız puan vererek onları müdürlükten alan Bursa Osmangazi ilçe Milli Eğitim Müdürü bu sene yapılan puanlamada geçer puan alamadı.


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz sene başlatılan okul müdürlerinin puanlanarak atamasının yapılmasına yönelik uygulama, Danıştay’ın ‘objektif olmadığı’ gerekçesiyle iptal etmesine rağmen bu yıl da yapıldı.


MEB Müdürü Kendi Okulunda Başarısız Sayıldı


Geçtiğimiz sene yapılan puanlama sisteminde Bursa'da 126 okul müdüründen 89'u başarısız bulunarak görevden alınmış ve görevden alınmıştı. Bu sene 12 Haziran’da gerçekleştirilen puanlamada ise geçen 89 sene okul müdürüne başarısız not veren Osmangazi ilçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, kadrosu bulunan okulda başarısız sayıldı.


Okul Müdürleri Tarafından Sevinçle Karşılandı


MEB Müdürünün kendi silahıyla vurulduğunu söyleyen Türk Eğitim Sen Bursa şube başkanı Fatih Gümüş, "Halen vekaleten Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü yürüten Gürhan Çokgezer, kadrosunun bulunduğu Yıldırım Gülhanım Karasu İlkokulu Müdürlüğü için 100 puan üzerinden 75 puan alamayarak başarısız sayıldı. Dolayısıyla kendi okulunda görev süresinin uzatılması ya da başka bir kurumda yeniden görevlendirilme hakkı bulunmayan Çokgezer'in müdürlük görevi üzerinden alındı. Bu durum geçen sene puan vermeyerek görevine son verdiği 89 okul müdürü tarafından sevinçle karşılandı" dedi.


Geçen sene okul müdürlerinin yandaş olmadıkları için görevden alındıklarını belirten Fatih Gümüş, "Kazdıkları kuyuya kendileri düştüler. Geçen sene Haziran’da ilçe milli eğitim müdürü olan Çokgezer, Ağustos’ta yandaş olmadıkları için 89 okul müdürüne az puan vererek görevden almıştı. Bu sene ise kendisi aynı sistemde başarısız sayıldı."


Müdürlük Yapmayı Hak Etmiyor


Çokgezer'in Osmangazi İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün de tartışılır hale geldiğini belirten Gümüş, "Bunun mensubu olduğu Sendikanın başkanı, ‘10 kişiden puan alıp da 75 kişiyi geçemeyen zaten müdürlük yapmayı hak etmiyordur’ demişti. Kendi okulunda yapılan puanlamada düşük puan alarak başarısız sayılan Çokgezer, derhal ilçe milli eğitim müdürlüğü görevinden istifa etmelidir.


Bir ilkokulu yönetmede bile başarısız bulunan birine Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü daha fazla emanet edilemez" diye konuştu.

 

Kaynak: www.sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol