Öğretmen Diyarı

MEB Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Atamaları Yapılacak Mı?
 2016 Yönetici Atama Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) geçtiğimiz aylarda müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için sınavlar yapmış, sonuçları da açıklamıştı. Fakat Danıştay'ın son kararı gereği sınav durdurulmuştu. Atamalar ne durumda henüz belli değil!
Danıştay iptal etti fakat MEB’den henüz iptali doğrultusunda bir açıklama yok.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı’na yönetici atamalarında geçtiğimiz dönemlerde iptaller yaşanmış fakat yönetici yardımcılarına uygulanan sınav gibi müdürlere yazılı sınav getirilmemişti.

Danıştay en son da müdür atamalarındaki ikinci dört yıllık görev süresi için aynı kurumda devam edeceklere ilave puan verilmesini iptal etmişti. Diğer iptal edilen bir konu da ikinci bir dört yıl için müdür yardımcısı ve müdür başyardımcısı görevlendirilmesiydi. Dolayısıyla görev süresi dolanların yerine artık yönetici yardımcısı sınavla gelecekti ki o sınavda şu an muallakta. Müdür yardımcıları ve müdür başyardımcıları için yapılan sınav sonucunun Danıştay tarafından iptal edilmesi sonucu en azından yeni bir sınav yapılığ yapılmayacağı yapılacaksa ne zaman yapıılacağı konusunda açıklama beklenmektedir. Sınav yapılmayacaksa nasıl Danıştay kararına karşı sınav yapılmayacağı açıklanarak atamaların yapılma aşamasına geçilmedilir ki böyle bir karar varken atamalar da iptal edilecektir.


Kaynak:www.kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim