Öğretmen Diyarı

MEB meslek kuruluşları ve sendikaların görüşlerini alacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet gösteren özel dershanelerin diğer öğretim kurumlarına dönüşümüne ilişkin çalışmalarına devam ediyor.


Çalışmalar kapsamında, dönüşüm sürecinin sağlıklı yürütülmesi için il denetmenlerinden oluşturulan bir ekip aracılığıyla, geçen hafta Türkiye genelindeki dershanelerin yöneticileriyle görüştü. Daha sonra dershanelerin fiziki ve beşeri altyapılarına ilişkin envanterinin çıkarılması amacıyla, "Özel Dershaneler Bilgi Formu"na kaydedilen bilgiler bakanlığın veri tabanına işlendi.


Bu süreçte, dershanelerin mevcut eğitim altyapılarının ve insan kaynaklarının daha verimli değerlendirilebilmesi, özel okula veya diğer kurumlara dönüşüm konusunda dönüşümün nasıl planlanması gerektiği hususlarında bilgi paylaşımı ve geniş katılımlı düşüncelerin oluşması amacıyla, konuyla ilgili sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları ve üye sayısı bin ve üzerinde olan eğitim sendikalarından görüş talep edildi.


Bakanlık, ilgili sendika, meslek kuruluşu ve sivil toplum kuruluşlarına konuya ilişkin yazı gönderdi. Görüşleri talep edilen 17 paydaş, 7 Ocak salı gününe kadar görüşlerini yazılı olarak bakanlığa iletecek.


Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim