Öğretmen Diyarı

MEB MAHKEMELERİN KISKACINDA!

Milli Eğitim Bakanlığında büyük bir gerginlik olduğu konuşuluyor. Özellikle illerde yapılan mülakatlardan dolayı Bakan Avcı’nın memnuniyetsiz olduğu ve durumdan ziyadesiyle rahatsız olduğu, MEB müsteşarı Yusuf Tekin’e bu rahatsızlığını aktardığı söyleniyor. Sayın Tekin’in ise çeşitli ortamlarda il müdürlerine sert uyarılarda bulunduğu camiada konuşuluyor. Hatta yakın zamanda çok sayıda il milli eğitim müdürünün görevden alınmasının gündeme gelmesi muhtemel.

 

Birçok ilde muhalif sendikaların mülakat listelerinin EBS bürolarında hazırlandığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu ya da bulunacağı biliniyor.

 

Yazılı sınavda başarılı olanlar arasından sadece mülakat puanıyla atanan şube müdürleri MEB’in bir başka rahatsızlığı. MEB’in ne yaparsa yapsın bu şube müdürlerini kurtaramayacağı ve hepsinin eski görevlerine döneceği fikri öne çıkıyor.

 

Bakanlığın çok büyük bir endişeyle beklediği bir başka husus da Anayasa Mahkemesinin 6528 sayılı kanunla ilgili vereceği karar. Anayasa Mahkemesinin 6528 sayılı kanunla ilgili Bakanlık aleyhine vereceği olası bir kararla Sayın Avcı’nın da Sayın Tekin’in de makamları tartışılmaya başlanabilir.

 

Tüm bu köşeye sıkışmışlık neticesinde Bakanlığın geri adım atması ve her şeyi eski durumuna döndürmesi de ihtimaller arasında.

 

Bakanlık yetkilileri unutmamalıdır ki mahkeme kararlarını uygulamayanlar bugün olmasa da yarın bunun hesabını bağımsız mahkemeler önünde verirler.

 

Kim bilir belki de Bakanlığın arapsaçı durumunu mahkemeler düzlüğe çıkarır ve herkes rahatlar!

 

 

 

Müstakim Korkmaz

kaynak: Personelmebhaber.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim