Öğretmen Diyarı

MEB, Lise Diplomalarının Teyidini İstedi
 MÎLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nden Diploma Teyidi yazısı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığında görev yapan ve adı, soyadı, T.C. Kimlik Numarası, mezun olduğu okul ve mezuniyet tarihi bildirilen personelin ilgi yazı ekindeki bilgiler doğrultusunda mezuniyetlerinin teyit edilmesi hususundaki ilgi yazı ve ekleri incelenmiştir.

Bakanlığımıza bağlı ortaöğretim kuramlarında öğrenim gören öğrenciler ile mezun olanlara ait bilgiler 2008 yılından itibaren Bakanlığımız veri tabanında tutulmakta olup bu yıldan itibaren mezun olanların diploma teyit işlemleri Bakanlığımızın resmî web sitesindeki "https://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/MEM/IOMOOO 10.aspx" adresinden yapılabilmektedir.

Ancak; 2008 yılından önce öğrenim gören öğrenciler ile mezun olanların kayıtlan ilgili mevzuat hükümlerine göre okul müdürlükleri ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde tutulmaktadır.

Buna göre; 2008 ve daha sonraki yıllarda mezun olanların diploma teyitlerinin yukarıda belirtilen internet adresinden, anılan yıldan önce mezun olanların ise doğrudan İl Millî Eğitim Müdürlüklerinden istenmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Ertuğrul GEÇGİL

Bakan a.

Daire Başkanı

06052016-05122971_sayfa_1-(copy).jpg06052016-05122971_sayfa_2-(copy).jpg
Kaynak: www.turkiyeegiitm.com / özel haber

Anahtar Kelimeler:
MebLise Diplomaları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim