Öğretmen Diyarı

MEB KRİTİK GELİŞMELERE GEBE!

Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında hareketli günler yaşanıyor. İşin doğrusu aslında neler olabileceğini MEB merkez teşkilatında görevli bürokratlar da çok fazla bilmiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında hareketli günler yaşanıyor. İşin doğrusu aslında neler olabileceğini MEB merkez teşkilatında görevli bürokratlar da çok fazla bilmiyor. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ve birkaç müsteşar yardımcısı iktidar partisi yetkilileriyle birlikte yürütüyor bu gelişmeleri. Sayın Bakan’ın da bu karar mekanizmasının gerisinde olduğunu söylemek çok yanlış olmaz. 

 

Bakanlık koridorlarında ve kapalı kapılar ardında konuşulan hususların başında daire başkanlarının ve taşra teşkilatı şube müdürlerinin görevden alınması geliyor. Halihazırda TBMM’de olan torba yasaya eklenecek maddeyle şube müdürlerinin ve daire başkanlarının görevden alınacağı her kesimce dillendiriliyor. Ayrıca yakın zamanda ilçe milli eğitim müdürleriyle ilgili de gelişme yaşanacağı söyleniyor. Söylentiye göre eskiden ilçe milli eğitim müdürü olup eğitim uzmanı yapılan ve halen görevlendirmeyle ilçe milli eğitim müdürlüğü yapan kişiler görevden alınacaklar. Eski ilçe milli eğitim müdürlerinden hiçbirinin görevde kalmayacağı söyleniyor.

 

Önümüzdeki yılla ilgili senaryo daha da ilginç ve sarsıcı. İktidar partisi 2015 seçimleriyle yeniden tek başına iktidar olursa Türkiye genelinde tüm bakanlıklarda bulunan tüm eski yöneticilerin görevden alınacağı konuşuluyor. Görevden alınacak olan yöneticilerden emekliliği dolanların bir düzenlemeyle re’sen emekli edileceği ve böylece havuzda bekleyenlerin sayısının makul seviyede tutulmaya çalışılacağı öne çıkıyor. 

 

Fatih KUL

kaynak: personelmebhaber.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim