Öğretmen Diyarı

MEB İş Sağlığı ve Güvenliğini Ders Kitaplarına Ekledi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, "İş sağlığı ve güvenliğinin ciddi bir eğitim gerektirdiğini belirterek: "Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşüp okullarda iş sağlığı ve güvenliğinin benimsenmesi için kitapların bazı bölümlerine gerekli bilgilerin yer almasını sağladık” açıklamasını yaptı.

Akyıl, Konya Müteahhitler Birliği (KOMÜT) binasında düzenlenen, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır Programı’na katıldı.

Milli istihdam seferberlik kapsamında daha önce Konya'ya gittiğini dile getiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, 13 Mayıs'ta Seferberliğin ikinci kısmında iş sağlığı ve güvenliği olduğunu açıkladı.

Sadettin Akyıl Konuşmasını Şöyle Sürdürdü:


 
“Bu programın amacı, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bir farkındalık oluşturarak, bu konunun önemine dikkat çekmek, ülkemizin dünyada ve kendi içindeki durumunu ortaya koymaktır. İş sağlığı ve güvenliği bugünden yarına değiştirilebilecek ya da benimsenebilecek bir kavram değildir. Bu, her konuda olduğu gibi ciddi bir eğitim gerektirir. Eğitimler neticesinde de bu konunun içinde olan sektörlerin de bunu benimsemesini gerektiren bir alandır."

İş kazalarının sıfıra indirilmesi amacıyla bir deklerasyon imzalandığını hatırlatan Akyıl, "Daha sonra da ilk seferberlikte olduğu gibi Bakanlığımızın üst düzey yöneticilerinden oluşan ekipler oluşturuldu. Biz de bu ekibin bir parçası olarak Konya'ya geldik. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşüp okullarda iş sağlığı ve güvenliğinin benimsenmesi için kitapların bazı bölümlerine gerekli bilgilerin yer almasını sağladık."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim