Öğretmen Diyarı

MEB İLÇE MÜDÜRLERİNİN BİR KISMININ GÖREVDEN ALINACAĞI İDDİASI TBMM\'DE

Milli Eğitim Bakanlığında bazı ilçe müdürlerinin performansından memnun olunmadığı, bu sebeple söz konusu ilçe müdürlerinin görevden alınacağı iddiası, Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme geldi.

 

Prof. Dr. Özcan YENİÇERİ tarafından gündeme getirilen ve Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplanması istenilen önergede şu ifadelere yer verildi:

 

“Görevlendirilmesi yapılan bazı ilçe müdürlerinden beklenen verimin alınamadığı; Özellikle yönetici görevlendirme sürecinde yapılan hatalar nedeniyle adli ve idari davalarda MEB'in anılan davaları kaybettiği, bahsi geçen müdürlerin yönetmeliklere ve mevzuat hükümlerine uymadıkları, MEB'in birçok icraatına sekte vurdukları, MEB'in bu kişilerle yollarını ayıracağı iddiaları basında yer almaktadır.

 

Buradan hareketle;

 

1.Görevlendirmesi yapılan bazı ilçe müdürlerinden beklenen verimin alınamadığı iddiaları gerçeği yansıtmakta mıdır?

 

2.Bu verimsizliğinin nedeninin yönetici görevlendirme sürecinde yapılan hatalar olduğu iddiası gerçeği yansıtmakta mıdır?

 

3.17 Aralık 2013 tarihinden bugüne kadar MEB’e açılan adli ve idari davaların sayısı kaçtır? Bu davaların kaçı MEB aleyhinde sonuçlanmıştır?

 

4.Bahsi geçen davalar nedeni ile ödenen tazminat miktarı ve mahkeme masrafları TL cinsinden ne kadardır? Devam eden adli ve idari dava sayısı kaçtır?

 

5.MEB’in çok sayıda ilçe müdürünü görevden alacağı iddiaları gerçeği yansıtmakta mıdır?”

 

kaynak: "memurunyeri.com" 

\"memurunyeri\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim