Öğretmen Diyarı

MEB, İLÇE MÜDÜRLERİNİ UNUTTU!

PERSONELMEB.NET/ÖZEL HABER

Hizmet içi eğitimler verilen eğitim yanında çalışan için diğer illerdeki mevkidaşlarıyla bir araya gelmek, görüş alışverişinde bulunmak, iyi uygulamaları paylaşmak ve yoğun iş temposu arasında bir nefes almak açılarından da önemlidir.

Zaman zaman yapılan hizmet içi eğitimlerde Bakanlık yetkilileri yönetici ve öğretmenlere Bakanlık uygulamaları hakkında doğrudan bilgi verir, soru- cevap yoluyla da akla takılan birçok konunun aydınlığa kavuşması sağlanır.

Hal böyleyken Bakanlık ilçe milli eğitim müdürlerini 3 yıldır hiçbir hizmet içi eğitime çağırmadı. Diğer tüm Bakanlıkların ilçe müdürleri yılda 2 kez hizmet içi eğitim vasıtasıyla bir araya gelme imkanı buluyorken Milli Eğitim Bakanlığı ilçe milli eğitim müdürleri için buna gerek görmedi!

Özellikle geçen yıl 4 4 4 uygulaması esnasında ilçelerde ve illerde çok farklı zorluklarla karşılaşılıp farklı uygulamalara gidilebildi. İlçe müdürleri çok zor ulaşabildikleri Bakanlık ve il temsilcilerinden yarım yamalak görüş alabildiler. Milli Eğitim Bakanlığı ilçe müdürlerini toplayıp konuyla ilgili bilgilendirme yapma ihtiyacı duymadı.

Okul müdürleri ve öğretmenler yaz aylarında Antalya, Bodrum, Balıkesir, Yalova, Mersin, İzmir.. gibi ülkenin cennet köşelerinde hizmet içi eğitime alınırken ilçenin en üst yöneticisine böyle bir imkan sunmak kimsenin aklından bile geçmedi.

Zararı yok ülkenin cennet köşelerine diğer eğitimciler gitsin. ilçe müdürleri Erzurum, Van, Aksaray, Nahcivan, Süleymaniye, nere olursa bir hizmet içiyle yeni gelişmelerden bire bir haberdar olmak, arkadaşlarıyla görüşmek, yoğun tempo arasında biraz olsun nefes almak istiyorlar.

Ama anlaşılan o ki boşuna umut ediyorlar, çünkü Bakanlık ilçe müdürlerini ya unuttu ya da gözden çıkardı!

Fatih KUL
personelmeb.net

mebpersoneli.com.tr


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol