Bu haber kez okundu.

MEB il dışı tayinleri tekrar yapmalı, özür grubunu 2 hafta ötelemeli

İl içi tayinler için yenilenen atamaların, il dışı için de yenilenmesi, öte yandan özür grubu atama takviminin de TEOG ve üniversite kayıtlarından sonraya alınması zarureti doğmuştur. Öyle ki öğrenim özrü yeni mağduriyetler ortaya çıkarma potansiyeline sahiptir. MEB özür grubu atamalarını iki hafta öteleyerek bu mağduriyeti giderebilir.

Yaz Dönemi Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeler: 04-08 Ağustos 2014 1. Aşama Başvuruların Alınması 11-15 Ağustos Tercih Başvurularının Alınması 19-20 Ağustos Atamaların Sonuçlandırılması


Ortaöğretim kurumunu merkezi sınavına giren öğrenciler ise, 31 Temmuz-8 Ağustos 2014 tarihleri arasında internet üzerinden tercih yapacak. A ve B olmak üzere iki grupta tercih yapacak olan öğrencilerin yerleştirme sonuçları, 22 Ağustos 2014'te duyurulacak ve kesin kayıt işlemleri yapılacak.
Bu durum bir ortaöğretim kurumunu merkezi sınavla kazanan çocuğu bulunan öğretmenlerin takvim nedeniyle özür durumu yer değiştirmelerine başvuru yapamamasına neden olacaktır.


www.personelmeb.net

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber