Öğretmen Diyarı

MEB (DYK) DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSU ÖĞRETMEN BAŞVURU SAYFASI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında (DYK) görev almak isteyen öğretmen başvuruları daha önce 14 Eylül’de alınacağı e-kılavuzda belirtilmişti. Fakat başvurular 16 Eylül 2015’te alınmaya başlayacağı kurs modülünde belirtildiğinden başvurular bugün yapılacak. 25 Eylül 2015 tarihine kadar sürecek.


Tercih sayfasında yapılması gereken tüm bilgilere madde madde aşağıdaki anlatımdan ve e-kılavuzdan ulaşabilirsiniz.
Öğretmen Başvuruları (16-25 Eylül


- Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunurlar.


- Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilirler.
- Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır.
- Ücretli öğretmenler, e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştırırlar.
- Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenir.
- Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilirler.
- Başvurular, e-kurs modülü üzerinden gerçekleştireceklerdir.

 

E-Kurs Modülü Giriş İçin Tıklayınız
 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim