Öğretmen Diyarı

MEB DOĞRU DÜRÜST İŞ YAPABİLMELİ

Konuyla ilgili düşüncelerini kişisel twetter hesabından dile getiren Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da “Milli Eğitim Bakanlığı uyarıları dikkate almak yerine bildiğini okuma alışkanlığından vazgeçmediği sürece bu hataları yapmaya devam edecek.” ifadeleriyle eleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen rotasyonu ile ilgili taraflarla görüşmediği gibi hiçbir uyarıyı da dikkate almadı.

Bakanlığın bu tavrı MEB’in sürecin her aşamasında fahiş hatalara neden oldu.

Sendikaların Öğretmen rotasyonunun olmaması gerektiğine ilişkin görüşlerimiz dikkate alınmadı. Daha sonra rotasyonun süresi ve ilçe grupları başta olmak üzere itirazların hiçbirini dikkate almayıp bildiğini okuyan anlayışla düzenlemeler yapıldı. İstişare edilmeden yapılan düzenlemelerin yanlışlığından, uygulamada karşılaşılan sorunlar üzerine geri adımlar. Bunun faturası ise her zaman olduğu gibi eğitim çalışanlarının huzursuzluğu ile eğitim emekçilerine ödetildi. Bakanlığın her uygulaması yeni bir mağdur grup üretti.

Paydaşlarla istişare yapılmadan hazırlanan düzenlemeler ve istikrarsız uygulamaların doğal bir sonucu olarak bakanlık birçok uygulamasından geri adım atmak zorunda kalıyor. Bu durum da eğitim çalışanlarının önünü görmemesi, yapılan düzenlemelerle ilgili kafalarda soru işareti oluşmasına neden oldu.

Konuyla ilgili düşüncelerini kişisel twetter hesabından dile getiren Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’da “Milli Eğitim Bakanlığı uyarıları dikkate almak yerine bildiğini okuma alışkanlığından vazgeçmediği sürece bu hataları yapmaya devam edecek.” ifadeleriyle eleştirdi.

Bakanlık bu gelgitlerle oluşturduğu istikrarsız görüntüsünü eleştiren Yalçın konuyla ilgili düşüncelerini kişisel Twetter hesabından şu ifadelerle dile getirdi:

 

 

  1. Ikinci il dışını bari yapıp, doğru düzgün bir iş yapılsın. MEB ayak üstü elli karar almaktan vazgeçmeli,istişareli doğru kararlar alabilmeli

 

Milli Eğitim Bakanlığı uyarıları dikkate almak yerine bildiğini okuma alışkanlığından vazgeçmediği sürece bu hataları yapmaya devam edecek.

 

Milli Eğitimde Rotasyon iptal edildi. Rotasyon uygulamasında ilçe sınırlamasının dışına çıkılıp,grup oluşturulmasının hata olduğu anlaşıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak:mebpersonelleri.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol