Öğretmen Diyarı

MEB Diplomaya Yönelik Alan Değişikliğini Yapmak İçin Neden Bekliyor ?

Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler neden alan değişikliğinin bu zamana kadar yapılmadığına anlam verememektedir. Normal zamanda en geç aralık ayı içinde yapılan ve sonuçlanan alan değişikliği , şubat ayına gelinmesine rağmen yapılmamıştır. Daha önce ilk atama başta olmak üzere birçok atama ve yer değiştirme neden gösterilirken şuan hiçbir atama ve yer değiştirme işlemi kalmamasına rağmen Milli eğitim bakanlığı Diplomaya yönelik alan değişikliği konusunda sessizliğini korumaktadır. Milli eğitim bakanlığının diplomaya yönelik alan değişikliğini yapmaması için hiçbir neden kalmamıştır. Çünkü bütün atama ve yer değiştirmeler tamamlanmıştır. Sadece ve sadece alan değişikliği kalmıştır.

 Milli eğitim bakanlığı hiçbir mantıklı açıklama yapmadan sadece atama bekleyen öğretmenleri neden göstererek alan değişikliğinin mecbur kalınmadıkça yapılmayacağını söylemiştir. Atama bekleyen öğretmenlere sizi atayacağız diye söz verilmedi ama alan değişikliği bekleyen öğretmenlere yönetmelik gereği verilmiş bir söz vardır. Milli eğitim bakanlığı alan değişikliğini kaldırabilir ama böyle biranda hiçbir mantıklı açıklama yapmadan son bir defa bile yapmadan kaldırması çalışanına verdiği değeri göstermektedir. Eğer alan değişikliği kaldırılacaksa en azından son defa yapılacağı söylenir yapılır ve alan değişikliği kalıdırılır. Öğretmenlerin alan değişikliği konusundaki bekleyişi son bulmalıdır. Öğretmenler uzmanlık alanında çalışmak istemektedir bu en doğal haklarıdır. Milli eğitim bakanlığı alan değişikliğini biran önce yapıp öğretmenlerin uzmanlık alanında çalışmalarına ve işlerini severek yapmalarına fırsat vermelidir. Diplomaya yönelik alan değişikliği hem yasal bir hak hem de pedagojik bir gerekliliktir. İnsanların hayatında iki şey çok önemlidir birincisi eş,ikincisi iş. Eğer kendi mezunu olduğumuz alanın öğretmenliğini yapamazsak hayatımızın yarısı mutsuz geçecek. Bizler diplomaya yönelik alan değişikliğinin ihtiyaca göre biran önce yapılmasını istiyoruz. Yönetmelik gereği yasal hakkımızı istiyoruz. Mesleğimizi severek yapmak istiyoruz. Bu ızdırabın biran önce sonlanmasını istiyoruz.

Mezunu olduğumuz alanda çalışmak istiyoruz. Çok mu şey istiyoruz ???

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yasasintatil 2 yıl önce

Mezuniyet alanımıza dönmek hakkımız hakkımızı istiyoruz

Avatar
ali çelik 2 yıl önce

arkadaşlar facedeki alan değişikliği gruplarımıza üye olup etkinliklerimize katılalım

Avatar
Sinex 2 yıl önce

Her öğretmenin kendi mezuniyet alanında çalışmasından daha tabii ne olabilir? Kaldıki bu durum 657 sayılı kanunla yasal bir haktır. Diplomaya alan değişikliği bir an evvel yapılmalıdır. Yetkililer umarım bir an önce duyarlar bizi

Avatar
nur 2 yıl önce

Alanım birden çok alana hizmet ediyordu sonra alanım daraltildi bir türlü fırsat bulup gecemedim.Artık mezuniyet alanına dönmek istiyorum

Avatar
Sumera06 2 yıl önce

Alan degisikligi hakkimiz.diploma alanimda calismak istiyorumbizi gozardi etmeyin ilgili calismalari bekliyoruz.

Avatar
SUMERA06 2 yıl önce

Alan degisikligi mezuniyet alanina gore yapilmali.artik bir aciklama bekliyoruz 2 yildir bekliyoruz.

Avatar
Egemen cetin 2 yıl önce

Diplomat dayalı alan değişikliği bekliyorum

Avatar
İlker Öğretmen 2 yıl önce

Sn Ali Yaçın başkanım. Mevcut öğretmen kadrosunun Sendika Başkanı olarak DİPLOMAYA BAĞLI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ konusunda ilk bize destek olmanız gerekir. Arkadaşlar atanamayan öğretmenler değil KPSS yi kazanamayan öğretmenlerdir. Kaldı ki MEB her yıl 70 bin öğretmen alımı yaparak üstüne düşen vazifeyi yeterince yerine getiriyor. Başkanımızdan mevcut üyelerinin haklarını savunmasını bekleriz.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim