Öğretmen Diyarı

MEB'den Okulların Açılmasına 10 Gün Kala Ders Kitaplarıyla İlgili, Şok Karar!
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 'den atılan öğretmenlerin yazdığı 58 ders kitabının okullarda okutulması mümkün olmayacak.Okulların 19 Eylül'de açılacağı daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Bu kısa sürede ders kitaplarında sorun yaşanılmaması için harekete geçildi ve 58 ders kitabının yeniden yazımı ile ilgili süreç başladı.

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE BAĞLANTILI 14 BİN ÖĞRETMEN İHRAÇ EDİLECEK

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım'ın kısa süre önce yaptığı açıklamayla bölücü terör örgütü ile bağlantılı olduğu 14 bin öğretmeninde memuriyetten çıkarılması söz konusu. Bilindiği gibi 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 28 bin öğretmenin ilişiği kesilmişti, 14 bin öğretmenin daha kamudan ihraç edilmesi ile birlikte toplam rakamın 42 bini aşması bekleniyor.

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI İLE İLGİLİ SÜREÇ İŞLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen sıkıntısı yaşanılmaması için sözleşmeli öğretmen alımı için kısa süre önce ilana çıkmış ve 15 bin öğretmenin ataması ile ilgili süreç başlamıştı, dün akşamda sıcak bir gelişme yaşandı ve 5 bin öğretmen ataması yapılacağı duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı "Dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde eğitim personeli olarak görev yapanlar arasından 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak." şeklinde bir duyuru yayımlamıştı. Başvurular bugün itibariyle başladı. Sözleşmeli öğretmen adayları başvurularını 9 Eylül 2016'a kadar yapacak, sözlü sınav merkezleri 10 Eylül 2016 tarihinde ilan edilecek. Sözlü sınavlar 26-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak ve MEB tarafından sonuçlar 28 Eylül 2016 tarihinde ilan edilecek. Atama sonuçlarının açıklanma tarihi ise 10 Ekim 2016 olarak açıklanmıştı. 


 
YENİ KADROLAR İÇİN MALİYE BAKANLIĞI İLE GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Tüm bu gelişmelerin ışığında Milli Eğitim Bakanlığı her türlü ihtimale karşı öğretmen açığı yaşanmaması için Maliye Bakanlığı ile görüşmelere başladı. Yakın zaman içerisinde yeni bir sözleşmeli öğretmen alım ilanının yayımlanması bekleniyor. Kaynak: KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

 
Anahtar Kelimeler:
MebDers Kitapları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim