Öğretmen Diyarı

MEB'de sınav görevlendirmede mesaj sorunu
Bilindiği üzere 7-8 Ocak 2017 tarihlerinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından açık lise ve açık ortaokul sınavları yapılacak.

Bu sınavlara dair sınav görevlendirmeleri de yapıldı. Fakat mesaj sorunu, görevlendirmelerde karışıklığa sebep olmaya devam ediyor. MEB'in geçtiği yeni sınav sisteminde, görevlendirmeler merkezi sistem üzerinden, görev başvuru yapan öğretmenler arasından öğretmenlerin puanlarına göre yapılmakta. Az puanlı öğretmenden başlamak üzere sınav görevleri dağıtılmakta.

MEBBİS sınav işlemleri modülü üzerinden yapılan görevlendirmelere öğretmenler de aynı ekran üzerinden onay vermektedirler. Bu sistemde öğretmenlere görev verildiği anda, her öğretmenin cep telefonu numarasına ısa mesaj gönderilecek şekilde bir eklenti kuruludur. Bu özellik ilk zamanlarda düzgün çalışsa da kimi zaman karışıklığa sebep olmaktadır.

Örneğin son olarak 7-8 Ocak tarihlerinde yapılacak sınavlar için yapılan görevlendirmelerde sınav görevlendirmelerinden birkaç gün sonra kısa mesajlar telefon numaralarına gelmeye başlamıştır. Yapılan karşılaştırmada cep telefonlarına gelen mesaj sayısıyla MEBBİS'teki görev sayılarının farklılık gösterdiği anlaşılmaktadır.

Ayrıca günler sonra gelen mesajlar, kimi zaman yeni bir sınav görevi olarak da algılanmaktadır. Cumartesi günü yapılak olan sınavla ilgili 5 Ocak 2017 Perşembe günü hâlâ cep telefonuna kısa mesaj gelen öğretmenler vardır. Millî Eğitim Bakanlığının beğenilen fakat aksaklıkları da gözden kaçmayan bu uygulaması şu an için düzeltilmeyi beklemektedir.

Sınav görevleri MEBBİS ekranına düştüğü anda öğretmenlere mesaj gitmeli; kaç oturum görev verildiyse o kadar mesaj, sırasıyla öğretmenlere gönderilmelidir. MEB mesaj sorununu en kısa sürede çözmeli ve bu uygulamasına sorunsuz bir şekilde devam etmelidir.Kaynak: www.öğretmenlericin.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim