Öğretmen Diyarı

MEB'de Açığı Almalar Yerine Yeni Atamalar Yapılacak Mı?
AÇIĞA ALMALAR YERİNE YENİ ATAMA YAPILACAK MI?
 
MEB cemaatçi olduğu belirlenen 21 öğretmenin lisansı iptal edildi. MEB'de ilk dalgada 15 bin 200 kişi de açığa alındı. İkinci dalgada 6.538 kişi daha açığa alındı. Milli Eğitim Bakanlığı, yapılan açıklamada, "Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı. Bundan sonra da ikinci dalgada 6.538 kişi daha açığa alındı.

MEB'teki temizlik özel okulları da kapsıyor. Bu çerçevede 15 bin 200 personelin dışında özel kurumlarda çalışan 21 bin öğretmenin de lisansı iptal edildi. Bunların büyük kısmının Gülen cemaatinin okullarında olduğu bildiriliyor.

Böylece darbe girişiminin ardından kadrolu olarak 22 bin 738; özel okullardaki 21.000 lisans iptaliyle de birlikte 43 bin 738 kamu personeli ve öğretmen açığa/görevden  alınmış oldu.

Peki Meb'de halihazırda birçok açık varken yeni eklenecek 22 bin 738 açık nasıl kapatılacak? Yerine yapılacak atamaya ek olarak yeni atama yapmak elzemdir. İlerleyen zamanda MEB'den bu konuda bir açıklama gelecektır. 


Kaynak: www.ogretmendenhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim