Öğretmen Diyarı

MEB ÇOK HUZURSUZ, AKLI ÇIKIYOR!

PERSONELMEB.NET/ÖZEL HABER

 

MEB’in ödü kopuyor

 

Hukuksuz yere binlerce okul yöneticisinin görevine son veren MEB rahat mı sanıyorsunuz?

 

Dershanelerin siyasi amaçlarla kapatılması neticesinde MEB yaptığının doğru olduğuna inanıyor mu sanıyorsunuz?

 

Binlerce il milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürü boşta otururken EBS yöneticilerinin kanlanan gözleriyle tuvalete bile gitmeden sıkışa sıkışa, koşa koşa – cayarlar mayarlar diye- koltuklara yapışmalarından dolayı MEB huzurlu mu sanıyorsunuz.

 

Siz MEB yöneticilerinin geleceğe güvenle ve umutla baktıklarını mı sanıyorsunuz?

 

Mesela MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in gece başını yastığa koyduğunda hemencecik mışıl mışıl uykuya geçtiğini mi sanıyorsunuz?

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın: “Oh be, canım Müsteşarım işleri ne de güzel idare ediyor, her şey ne güzel de idare olunuyor.” diye düşündüğünü mü sanıyorsunuz?

 

 

Yanılıyorsunuz!

 

MEB şu an abandone olmuş durumda. MEB kısa ve orta vadeli –uzun vadeyi aklınızdan bile geçirmeyin- hiçbir planlama ve öngörüyle hareket etmiyor.

 

Kim nereye nasıl atanacak belli değil.

 

Örneğin MEB okul yöneticilerinin görevlendirme sürecini neden 6 aya yaydı sizce? Bu işlemlerin tümü ağustos ayının sonuna kadar pekala sonuçlanabilirdi. Sebep ne mi? Korku!

 

Evet, MEB’in şu an her türlü iş ve işlemini yönlendiren yegane parametre “Korku”dur.

 

Ödü kopuyor MEB’in. AYM, yetkililerin aklını alıyor, uykularını kaçırıyor, rüyalarına giriyor.

 

Her ne kadar okul yöneticilerinin durumlarıyla ilgili olarak ‘yürütmenin durdurulması’ reddedildi ama bu esastan görüşüldüğü ve yasa maddesinin iptal edileceği ihtimalini ortadan kaldırmıyor. Zerre kadar hukuk bilen herkes dershanelerin kapatılmasına AYM’nin engel olacağına kesin gözüyle bakıyor. İl milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve merkez şube müdürleri cumhuriyet tarihinin en büyük kadro kıyımına uğrarken AYM’nin iptal kararı vermemesi düşünülemez bile.

 

Bu arada sahiden, MEB sen ne yapıyorsun?

 

 

 

Oğuz AVŞAROĞLU

 

Personelmeb.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol