Öğretmen Diyarı

MEB ÇALIŞANLARININ ZAMLI MAAŞLARI

PERSONELMEB NET/ÖZEL HABER
Temmuz başında açıklanacak Haziran enflasyonuna göre memur zammı netleşecek. Memur ve memur emeklilerinin maaşı Temmuz'da en az yüzde 3 artacak. Buna ilave olarak, ilk 6 aylık enflasyon yüzde 3'ü aşarsa bir de enflasyon farkı maaşlara yansıtılacak. 5 aylık enflasyon verilerine göre memurların zammı yüzde 3.21 olacak. Temmuz başında açıklanacak Haziran enflasyonuna göre alacakları zammın oranı kesinleşecek. Haziran'da çıkacak enflasyona göre çalışanların zam oranı daha da artabilecek. Totalde en fazla yüzde 4 zam olacak gibi.

MEB çalışanlarının Haziran maaşları ile Temmuz maaşlarını enflasyon artışı hariç yüzde 3 zamlı incelediğimizde, uzman olmayan evli iki çocuklu ¼ ü ilkokul öğretmenin maaşı(ekders dahil) 2858TL den 2948 TL ye yükselmektedir. Enflasyon artışı +1 puan gibi gerçekleşir ise aynı öğretmenin maaşı 2972TL ye yükselecek.

Maaş tablosunu incelediğimizde öğretmenlerin maaşları 2003TL ile 2461 TL arasında değişmektedir. Alınan ek ders ücretleri ise 522TL ile 1392TL arasındadır. En fazla ek ders ücretini teknik öğretmenler almaktadır. Okul müdürlerinin ek ders dahil maaşları 3500TL yi bulmaktadır.

İddia edildiği gibi hizmetli maaşları ile öğretmen maaşları birbirine eşit değil. Yeni başlayan bekar öğretmen ile 25 yıllık evli hizmetlinin maaşları karşılaştırıldığında ise farklı sonuç çıkmaktadır.

İşte MEB çalışanlarının en son maaşları.


Cengiz ŞAHİN


mebpersoneli.com.tr


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol