MEB BÜROKRATININ ANLAŞILMAZ TELAŞI

 

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, geçen gün İstanbul’da birkaç Milli Eğitim Bakanlığı yöneticisiyle biraraya geldi.

Söz konusu şahıs, kamu çalışanlarının üçte birini bünyesinde barındıran bir genel müdürlükteki görevi ve kamuoyuna mal olmuş bir bürokrat olunca başkası için sıradan olan şeyler, Aydoğdu söz konusu olunca haber değeri taşıyor.

Nitekim bu iftar programı bir internet sitesinde haber oldu. Programa katılanların fotoğraflarıyla zenginleştirilen haberde, Aydoğdu’nun beraber iftar yaptığı bürokratlarla güncel eğitim sorunlarını değerlendirdiği  bilgisine yer verildi.

Haberin yayınlanmasının ardından olağandışı bazı gelişmeler yaşandı.

Sayın Aydoğdu, haberi kaldırtmak için yoğun bir  telefon trafiği başlattı ve mesai harcadı.

Haber sitesinin yayın kurulunun izni ve bilgisi olmaksızın sunucu hizmetinin satın alınmasına aracılık eden birileri vasıtasıyla haberin kaldırılmasını sağladı.

Anlamsız bir panikle haber kaldırma operasyonuna ilişkin yapılanları anlamamıza yardımcı olacak şu soruların cevabını bekliyor;  Sayın Aydoğdu’yu işgal etiği makama uygun davranmaya davet ediyoruz:

1- Sayın Hamza Aydoğdu, bir basın kuruluşunun haberini kaldırmaya tevessülü, hele hele bunu  kamu nüfuzunu kullanarak yapmaya teşebbüsünü nasıl izah etmektedir? 

2-Sayın Aydoğdu , yargıtayın “Kamuoyunda belli durumları yönünden tanınmış olanların özel yaşamlarının dokunulmaz ve gizli alanları öteki kişilere göre sınırlıdır. Bu kişilerin gizliliğine dokunulmayacak olan özel yaşamlarıın  önemli bir bölümü, toplumun tecessüs ve öğrenme isteklerinden uzak tutulamaz. Bu isteğin başlıca gerçekleşme araçlarından biri de basındır.” hükmünden haberdar mıdır?

3-Haber muhtevasında sorun olabilecek ve kamuoyunun bilmesi sakıncalı bulunan hangi bilgiler nedeniyle Sayın Aydoğdu bu haberin kaldırılmasını istedi?

4-Sayın Aydoğdu, hakkındaki haberde gerçek dışı bir beyan var ise tekzip; herhangi bir hakaret var ise her türlü yargı yolu açık iken bunu yapmak yerine haber kaynağını öğrenmeye ve haberi kaldırmaya yönelik gayri ahlaki ve gayri hukuki yollara başvurulmasını nasıl izah etmektedir?

 

Kaldırılan haberi okumak için aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.kamuexpress.com/default.aspx?sayfa=haberdetay&haberid=40030#.VZTaX9LIba9

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim