Öğretmen Diyarı

MEB, Bu konuda İL/İLÇE MEM'lere Soruşturma Açmalıdır.

MEB ,Eğitim Ödeneğini Bayram Öncesi Yatırmayan İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve Okullara Soruşturma açmalıdır.
Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından 21.08.2015 tarihinde yapılan basın açıklamasında 2015-2016 Eğitim Öğretim Ödeneği konusunda şu açıklama yapılmıştı. "Öğretmenlerimizin her eğitim öğretim döneminin başlangıcında aldığı eğitim öğretime hazırlık ödeneğine ilişkin takvimde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Söz konusu ödenek bayram öncesi öğretmenlerimize ödenecektir." Bu açıklama ile birlikte 10.09.2015 tarihinde Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine  Bakan Nabi AVCI imzasıyla gönderilen resmi yazı ile 10.09.2015 tarihinden itibaren eğitim ve öğretim ödeneklerini ödenmesi talimatı verilmişti. 

Yukardaki açıklamalar doğrultusunda Öğretmenlerin eğitim ve öğretim ödeneklerinin İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlükleri tarafından bayram öncesinde ödenmesi gerekmektedir. Fakat sosyal medya hesaplarımız ve e-mail adreslerimize gelen bir çok mesajda eğitim ve öğretim ödeneğinin yatırılmadığına dair iletilerden sonra Mebpersonel.com olarak " Eğitim Öğretim Ödenegini Yatırmayan Milli Eğitim Müdürlükleri"haberimizde eğitim ve öğretim ödeneğini bugün itibariyle alamayan bir çok öğretmen yorum yazarak ödeneği yatırmayan  İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlüklerini  yazmış bulunmaktadırlar.


Bakanlık tarafından bayram öncesi ödeneklerin ödenmesine dair açıklama ve buna bağlı olarak ödeneklerin ödenmesi konusunda Bakan İmzalı resmi yazı olmasına rağmen  öğretmenlerin eğitim ve öğretim ödeneğini yatırmayan veya bu konuda gerekli takibi yapıp bu ödeneklein hesaba geçip geçmediğini kontrol etmeyen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve buna bağlı olarak okul yöneticileri öğretmenleri kurban bayramı öncesi mağdur etmiştir.  

Bakanlık tarafından talimat  olmasıan rağmen ödenekleri yatırmayan il milli eğitim ve ilçe milli eğitim müdürlüklerini bakanlığın  tespit edip soruşturma açması  gerektiğini ve bu ödeneklerin neden öğretmenlere bayram öncesi  ödenmediği araştılırmalıdır çünkü bir çok il ve ilçede eğitim ve öğretim ödeneği ödendiği halde bu ödeneği bayram öncesi ödemeyenler veya aynı il/İlçe  içinde bazı okulların ödeneği yatırdığı bazı okulların neden  yatırmadığı kısaca mağduriyetlere sebep olanları  ortaya çıkarmalıdır.

Örnek olarak yorum olarak yapılan bir görüşte öğretmen mağduriyetini şu şekilde dile getiriyor;

meb in bir, Allah 1 dediğine inan gerisini salla.
iyi ki bi kurban keselim dedik rezil ettiniz bizi. gaziantep-şahinbey

Bakanlık talimatını uygulayıp bayram öncesi eğitim ve öğretim ödeneğini yatırıp öğretmenleri mağdur etmeyen İl ve ilçe Milli Eğitim müdürlükleride tebrik ediyoruz..

Bu konuda sitemize gelen yorumlar aracılığıyla eğitim ve öğretim ödeneğini yatırmayan il ve ilçe memleri aşağıda sizlere ile paylışıyoruz.

Sizlerde bu konuda yorularınızı yazabilirsiniz.

WWW.MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim