Öğretmen Diyarı

MEB Alan Değişikliği Sonucu Hangi Branşa Kaç Kişi Geçti?

MEB Alan değişikliği sonucu oluşan minimum puanları açıkladı. Açıklanan kurum bazlı minimum puanlarda, hangi kadroya kaç puanla geçiş yapıldığı açıklandı.


Peki Alan Değişikliği Sonucu Hangi Branşa Kaç Kişi Geçti?


Alan değişikliği sonucu en çok 1333 kişi ile sınıf öğretmenliği İhl Meslek Dersleri 1260 ve 718 kişi ile Rehber Öğretmenliği bölümüne geçiş yapıldı.


Mebpersonel.com olarak sizlere hangi branşa kaç kişi geçti bu verileri sunuyoruz. Özellikle Şubat'ta ve Ağustos'ta atama bekleyen öğretmenlere fikir verecek bir istatistik olabilir.

 

İşte o tablo:

 

\"\"

 

Veriler Meb'in yayınlamış olduğu 2013 alan değişikliği sonucu oluşan  sayısal bilgilerden derlenmiştir.Elektirik Bölümü altında ki tüm bölümlerin toplamı 94'tür.

 

Haber Kaynağı: http://www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Kerem 2 yıl önce

Elektrik bölümünün altındakilerin toplamı nasıl 94 ALLAH aşkına...

Avatar
Mağdur-Fizikci 2 yıl önce

Biz eve kapanıp çalışalım, yüksek puan alalım kontenjanlarımız 100 ü geçmesin. İhtiyaç olan bölümlere alan sınavı var denilsin alan sınavına da girelim,yine kontenjan verilmesin! Sonra 10 senedir fizik öğretmenliği yapmayanlar hopp fiziğe geçsin. Üstelik 365 kişi! Hani nitelikli öğretmen alacaktınız? Hani fizik öğretmenine ihtiyaç yoktu! YAZIKLAR OLSUN! Allahınızdan bulun.