Öğretmen Diyarı

MEB, 24 KASIM\'da Bu İki Müjdeyi Öğretmenlere Vermelidir

Bu 24 Kasım'da da umudumuzu kaybetmeden, MEB'den güzel haberler bekliyoruz. Uçuşlarda indirim, toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması gibi uygulamalar açıkçası artık çok basit kalıyor. Bakanlık bu özel günü her yıl güzel haberlerle süslemeli ve bunu alışkanlık haline getirmelidir.

 

Öğretmenler adına talep ettiğimiz ilk uygulama şudur: Akademisyenlere olduğu gibi öğretmenlere de aynı oranlarda ek zam yapılması.

 

Hafta sonu kurslarında ek derslerin iki katına çıkarılması gündemde. Nöbetlere ek ders ücreti bekleniyor. Hepsi sürekli konuşuluyor fakat hayata geçse bile etkisi ekonomik olarak yeterli değil. Hele ki akademisyenlere yapılan zamlar göz önünde bulundurulunca hiç değil. Öğretmenlere de ek zam talep ediyoruz.

 

İkinci talebimiz: Atama bekleyen öğretmenlere Şubat Ataması.

 

MEB'in alışkanlık haline getirmesi gereken uygulamalardan biri de Şubat Atamalarıdır. Yapılıp yapılmayacağı her yıl son anlarda belli olur ve atama bekleyen öğretmenler de Şubat ayına kadar ders çalışamazlar. Belirsizlik de onları yıpratır. Şubat Atamaları her yıl yapılmalıdır. 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da Şubat Ataması yapılmalıdır. Bu müjde 24 Kasım'da atama bekleyen öğretmenlere verilmelidir.

 

MEB'i; bu 24 Kasım'ı da es geçmemeye ve değindiğimiz konularda öğretmenlere güzel haberler vermeye davet ediyoruz...

 

Kaynak: İLKER ÖZTÜRK / MEBPERSONEL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim