Öğretmen Diyarı

MEB 2016 özür durumu atamaları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2016 yılı Ocak ayı Öğretmenler mazeret atamaları kapsamında aile birliği, sağlık, can güvenliği, engellilik durumları için 5 Ocak 2016'da duyuru yayınlamıştı. 

Başvuruların iki aşamada gerçekleştirileceği açıklanmış ve birinci aşama başvuruları 7-13 Ocak tarihlerinde tamamlanmasının ardından ikinci aşam başvuruları ise 18-21 Ocak arasında alınarak geçen Perşembe günü tamamlanmıştı. MEB'in daha önce açıkladığı atama takvimine göre başvuruların alınması tamamlandı ve 25 Ocak tarihinde Pazartesi günü sonuçlar açıklanacak. 26 Ocak Salı günü ise ilişik kesme işlemleri başlatılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı Ocak ayı özür durumu atama sonuçlarını MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) internet adresinde yayınlayacak. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz aşağıdaki bağlantıdan sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Öğretmenler mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercih yapabilecekler. Başvuru yapacak öğretmenler, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtecekler. Ancak, 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenemeyecekti.

İl ve İlçe Emri Uygulanacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı son yaptığı açıklamada İl ve İlçe emrinin uygulanmayacağını belirtmişti. İlgili haberimiz için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

2016 yılı özür durumu atama sonuçları için TIKLAYINIZ

 

My Memur

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol