Öğretmen Diyarı

MEB 2015 TEOG Açık Lise Nakil Başvuruları İçin Son 5 Gün!

TEOG'ta tercih yapmayan veya herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler için nakil ve geçiş işlemleri için son 5 gün...

2015 TEOG açık lise nakil başvuru süresi uzatıldı. Peki, 2015 TEOG açık lise nakil başvuruları ne zaman bitiyor? TEOG'ta tercih yapmayan veya herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler için nakil ve geçiş işlemleri için son 5 gün...

2015 TEOG açık lise nakil başvuruları ne zaman bitiyor? 

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinde yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi:

"Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri 2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e- Kılavuzu ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre yapılmıştır.

Bu süreçte örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bazı öğrencilerimiz, tercih yapmadıkları veya tercih ettikleri herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemedikleri için açık öğretim lisesine yönlendirilmişlerdir.

Söz konusu öğrenciler 20 Ekim 2015 tarihi mesai bitimine kadar herhangi bir ortaöğretim kurumuna başvurarak nakil ve geçiş talebinde bulunabileceklerdir. Bu öğrencilerin nakil ve geçiş işlemleri,  örgün ortaöğretim kurumlarına devam eden diğer öğrencilerin nakil ve geçiş talepleri ile birlikte taban puan ve açık kontenjan esasına göre 21 Ekim 2015 tarihinde okul müdürlüklerince değerlendirilerek, e-okul üzerinden açıklanacaktır."

Nabi Avcı'dan açıklama
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı AA Editörü masasına konuk oldu. Eğitimle ilgili önemli başlıkları değerlendiren Avcı TEOG nakil işlemleri hakkında da bilgi verdi. Avcı, TEOG sonuçlarına göre açık liselerden örgün eğitime geçmek isteyen öğrencilerin nakil başvurularının 20 Ekim Salı günü sona ereceğini duyurdu. 

MEB 2015 TEOG açık lise nakil başvurularının 20 Ekim'de biteceğini hatırlatan Nabi Avcı TEOG nakil süreci ile ilgili şunları söyledi: "TEOG sonuçlarına göre açık liselerden örgün eğitime geçmek isteyen öğrencileri 20 Ekim saat 17.00'ye kadar nakil talebine bulunacak. Biz de 21 Ekim günü o çocuklarımızdan uygun olanları, uygun kontenjanlara yerleştirmiş olacağız. Taban puan ve açık kontenjan esasına bağlı olarak yapılacak."

egitimajansi.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim