Öğretmen Diyarı

MEB 100 Hocayı Yurtdışına Gönderiyor

Yurtdışında Türkçe öğrenimi konusunda önemli adımlar atan Dışişleri Bakanlığı, artan talep karşısında Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yardım istedi. Bunun üzerine bakanlık yurtdışında görevlendirilmek üzere 100 Türk dili okutmanı istihdam edecek. Okutmanlar yurtdışında belirlenen boş kontenjanlara yerleştirilerek görevlerini geçici bir süre için bu kurumlarda devam ettirecek. 

 

Yurtdışındaki Türkoloji enstitülerinde ve Türkçe kurslarında çalışacak okutmanların maaşları bakanlık bütçesinden ödenecek. Yunus Emre Enstitüsü'ne bağlı Türk Kültürü merkezlerinde çalıştırılacak hocalar yabancılara Türkçe öğretecek. 

 

Bakanlık konuyla ilgili olarak her ayrıntının yer aldığı bir kılavuz yayınladı. Kılavuzda başvuru şekli, şartları, görev süresi ve diğer tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Yurtdışında Görevlendirilecek Okutmanları Seçme ve Görevlendirme Kılavuzu'na ulaşmak için bakanlığın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Siz de bu yeterliliklere sahipseniz bakanlığın bu cazip imkanından faydalanabilirsiniz. 

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol