Öğretmen Diyarı

Matematiği Sevdiren Öğretmen

Projede okul koridorları, sınıf kapıları ve duvarlar ilgi çekici şekilde matematiksel desenlerle ve örüntülerle yağlı duvar boyası ile süsleniyor.


Matematik öğretmeni Selçuk Tütak, öğrencilerin ulusal ve uluslar arası değerlendirme sınavlarında matematik başarısının düşük seviyelerde olduğunu bu sınavlardaki başarısını arttırmak, matematik dersine olan ilgilerini çekmek ve matematiği sevimli göstermek için bu projeyi yaptığını söyledi. Öğrencilerin koridorlarda yürürken, kapıyı açarken ve kapatırken etrafına bakarken bile matematiği öğrendiğini ifade etti. Okul ile başladığı bu projeyi daha sonra mahalledeki sokaklara da uygulamak istediğini hatta mahallelerindeki bir sokak adını proje bittikten sonra ‘Matematik Sokağı’ olarak değiştirmek istediklerini ve gerekli mercilere başvuru yapılacağını söyleyen Tütak velilerden de çok güzel dönütler alındığını söyledi. 

Sosyal paylaşım sitelerinde de bu projeyi paylaşan Tütak, Türkiye’nin değişik bölgelerinden öğretmenlerin aradığını ve bilgi isteyerek aynı projeyi okullarında uygulamak istediklerini ve bu durumun gurur verici olduğunu söyledi. Eğitim öğretim adına yapılan bu çalışmaların devamını diliyor Sayın Tütak’ı tebrik ediyoruz.kamuajans.com
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim