Öğretmen Diyarı

Manisa’ya 17 derslikli okul

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Manisa’nın Demirci İlçesi’ni ziyaret edip, açılışlara katıldı.


Cumhuriyet Mahallesi’nde yaptırılan ve ilk olarak bu eğitim öğretim yılında öğrenci kabul eden beş katlı, 17 derslikli Atatürk İlkokulu’nun resmi açılışını yaptı. Açılışta konuşan Bakan Zeybekci, hükümetin eğitime verdiği önemi anlattı.


Türkiye’de 12 yılda önemli gelişmelerin sağlandığını vurgulayıp, bunun artarak devam edeceğini belirtti. Türkiye’de ortalama eğitim süresinin giderek yükseldiğine dikkati çeken Bakan Zeybekci, "Ülkemizde daha düne kadar ortalama eğitim süresi 4 yıldı. Özellikle eğitim sisteminde yapılan köklü değişikliklerle bugün ülkemizin ortalama eğitim süresini 7,4 yıla yükselttik. Ancak bu da yeterli değil. Bugün Güney Kore’de ortalama eğitim süresi 11,8 yıl, AB ortalaması 12 yılın üzerinde. Bu nedenle daha çok yapmamız gereken şey var. Bakınız eğitim seviyesini ne kadar yükseltirsek, bilgi ve teknolojileri kendimiz üretmeyi başarırsak ülkemizi o zaman muasır seviyelere ulaştırırız" dedi.


Konuşmasının ardından beraberindeki protokol üyeleriyle açılış kurdelesini kesen Bakan Zeybekci, daha sonra bu yıl yapılarak hizmete açılan Hikmet Arsal Anaokulu ile Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi Halı Sahası’nın da resmi açılışlarını da yaptı.


 Kaynak: DHA

Anahtar Kelimeler:
manisa ya derslikli okul

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol