Öğretmen Diyarı

Maaş Bordrosu E Bordro İle Maaş E Bordro Al (E bordro) E-Bordro Maaş Sorgulama

E bordro sorgulama ekranına giriş için yapılması gerekenleri anlattığımız haberimizi inceleyerek, e bordro maaş sorgulama işleminin nasıl yağıldığını öğrenebilirsiniz. E-bordro, e bordro, e bordro, e bordro sorgulama, ebordro sorgulama, e bordro ekranı,e bordro memur maaşı sorgulama, e bordro maaş sorgulama,e bordro memur maaşı sorgulama ekranı, e bordro nasıl alınır? E bordro nasıl sorgulanır? E bordro sorgulama ekranına nasıl girilir? Ebordro memur maaş sorgulama sistemi.Gelişen teknoloji ve internet olanakları sayesinde artık birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. Artık eskisi gibi işlem yapmak istediğimiz kuruma kadar gitmemiz gerekmeden işlemlerimizi gerçekleştirme imkanına sahibiz. Birçok alanda olduğu gibi E-bordro işlemlerimizi de internet üzerinden yapabilmemiz mümkündür.

 

E-BORDRO MAAŞ SORGULAMA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Genel anlamda E-bordro devlet memurlarının aylık maaşlarını öğrenebilmeleri için geliştirilen bir sistemdir. Yani devlet memurları için düzenlenen bir uygulamadır. Bu uygulama ile E-Bordronuzu görebilmek ve maaşınızın ne kadar yattığını öğrenebilmek için TC kimlik numaranızı, memuriyet sicil numaranızı ve emekli sicil numaranızı bilmeniz yeterli olacaktır. Fakat genellikle memuriyet sicil numaraları sisteme tanıtılmadığı için eğer girişte sorun yaşarsanız memuriyet sicil no alanına 1 veya 0 girerek denemenizde fayda olacaktır. E-bordro maaş sorgulama sistemi 657 Devlet Memurları Kanunu'nun kapsamına girmektedir. E-Bordro sistemi memur olarak çalışanlar için oluşturulmuş bir uygulamadır. E-Bordro sistemi sayesinde kişiler ne kadar aylık aldıklarını sorgulayabilirler.

E-bordro maaş sorgulama 

 

sistemi sayesinde birçok işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca E-bordro maaş sorgulama sistemi üzerinden merak ettiğiniz uygulama esaslarını veya sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

 

E-bordro maaş sorgulama sistemi çalışanların çalıştıkları kurum içinde bir aylık süre zarfında yaptıkları hizmetleri göstermektedir. Bunun yanı sıra çalışanların, kesilen vergi miktarlarını, vergi matrahlarını da göstermektedir. Ayrıca çalışan kişilerin bir ay içerisinde aldıkları net maaş ücretleri de E-bordro maaş sorgulama üzerinden kişilere bildirilmektedir. Çalışan kişiler dilediğinde E-bordro maaş sorgulama sisteminden maaş ücretlerini öğrenebilirler. Üstelik bu işlemler internet üzerinden E-bordro maaş sorgulama sayesinde oldukça basit bir hale gelmiştir. Eğer E-bordro maaş sorgulama sistemine ilk defa girdiyseniz size ait olan son iki ayın maaş bordroları karşınıza çıkacaktır. Karşınıza çıkan bu bordrolar Excel dosya formatında olduğu için size büyük kolaylık sağlayacaktır. Excel dosya formatında sununlan bu bordrolar sayesinde bordrolarınız daha anlaşılır olacaktır. E-bordro maaş sorgulama sisteminin bu imkanı sayesinde işlemleriniz daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşecektir. Dilerseniz E-bordro maaş sorgulama sisteminden elde ettiğiniz bu bordrolarınızı çıktı şeklinde temin edip muhafaza edebilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada E-bordro maaş sorgulama ile alakalı birçok bilgiye ulaşmanız mümkün olacaktır. Sözü edilen sayfada memurun statüsü, memurun hangi hizmet sınıfında olduğu ve memurun kadro bilgileri E-bordro maaş sorgulama sisteminde yer almaktadır. Tamamen size ait olan E-bordro maaş sorgulama siteminin bu sayfasında şahsınıza ait bilgilerde bir yanlışlık varsa bunun derhal düzeltilmesi gerekmektedir. Tahakkuk Birimi aracılığıyla E-bordro sisteminde sizinle ilgili yanlış olan bilgilerin düzeltilmesi için Mal Müdürlüğü'ne ya da Muhasebe Müdürlüğü'ne başvuruda bulunmanız gerekmektedir. E-bordro maaş sorgulama sistemindeki bilgiler ise kişiyi bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Şayet E-bordro maaş sorgulama sisteminde E-bordro alma işleminde sıkıntı yaşıyorsanız ‘maasuygulama@muhasebat.gov.tr’ adresine mail atarak sorununuzu bildirebilirsiniz.

 

Kamu ve kuruluşlarında çalışan vatandaşların maaşlarını kontrol edebileceği bir uygulama olan E-bordro maaş sorgulama sayesinde, artık maaş sorgulamak çok daha basit bir işlem haline gelmiştir. Eskisi gibi komplike bir hal almaktan E-bordro maaş sorgulama sayesinde sıyrılmıştır.

 

Say2000i sistemi ise 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'na göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta olan vatandaşların aylık hesaplarının uluslararası şartlara uyumlu bir biçimde yürütülmesi için uygulanmaktadır. Bu sisteme E-bordro için say2000i sistemi denilmektedir. E-bordro alımı, say2000i sisteminde maaş hesaplaması yapılacak olan devlet dairelerinde genel bütçe ile çalışan memurlar için açılmıştır.

 

E-bordro maaş sorgulama sistemini sadece Emekli Sandığı'na bağlı olan memurlar kullanabilmektedir. Oldukça basit bir uygulama olmasına rağmen E-bordro maaş sorgulama işlemi bazen aksaklıklara uğrayabilmektedir. Bu nedenle bazı vatandaşlarımız E-bordro maaş sorgulama işlemi sırasında olumsuzluklarla karşılaşabilmektedirler.

 

E-Bordro Maaş Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

E-bordro maaş sorgulama işlemi oldukça pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bu nedenle Maliye Bakanlığı tarafından açılmış olan E-bordro sisteminde maaşlarınızı düzenli olarak kontrol edebilmeniz mümkündür. E-bordro maaş sorgulama işlemini kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz.

 

İlk olarak, daha önceden yazıda verilen linkten (maasuygulama@muhasebat.gov.tr) E-bordro sorgulama işlemi için gerekli olan sayfaya ulaşabilirsiniz. E-bordro maaş sorgulama işlemi için açılan bu sayfada bazı bilgileri girmeniz gerekmektedir. TC kimlik numaranız, memuriyet sicil numaranız, emekli sicil numaranız gibi bilgilerinizi girdikten sonra istihdam tipi bölümü için eğer kadrolu olarak çalışıyorsanız 'Memur' seçeneğini seçmelisiniz. Eğer sözleşmeli olarak çalışıyorsanız 'Kadro Karşılığı Sözleşmeli' seçeneğini seçmelisiniz. Bu aşamalardan sonra E-bordro maaş sorgulama işlemi için son olarak ay ve yıl gibi diğer gerekli bilgileri girmeniz gerekir. Daha sonra E-bordro için kutucukta verilen karakterleri girerek son olarak ’Gönder’ butonuna basınız. Bu sayede E-bordro sistemine giriş yapmış olacaksınızdır. Giriş işleminden sonra E-bordro sistemi üzerinden maaşınızı hesaplayabilir, maaşınızın çıktısını alabilirsiniz.

 

Tüm kolaylıklarına rağmen bazen E-bordro maaş sorgulama işlemleri sırasında vatandaşlarımız bazı sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Bu sorunlar E-bordro maaş sorgulama işlemini aksatmaktadır. E-bordro maaş sorgulama işlemi sırasında yaşanan bu sorunlar memuriyet sicil numarası ve emekli sicil numarasından kaynaklanmaktadır.

 

E-bordro maaş sorgulama sistemi için oluşturulmuş olan say2000i sistemine bu bilgilerin yanlış veya eksik girilmiş olması sonucunda yapmak istediğiniz işlemlerde sorunlar yaşamanız mümkündür. Bu sorunlar E-bordro maaş sorgulama işleminizin yapılmasını engellemektedir.

 

Bu sıkıntıyı E-bordro maaş sorgulama işlemi sırasında yaşayan vatandaşlarımız hata uyarıları almaktadırlar. Bunun sonucunda E-bordro maaş sorgulama işlemini gerçekleştirememiş olurlar. Bundan dolayı E-bordro maaş sorgulama işlemi sırasında bu hatayı alan memurlar, çalıştıkları kuruma gidip ilgili alana bu durumu bildirmeli ve E-bordro maaş sorgulaması için gereken memuriyet sicil numarası ya da emekli sicil numaralarını muhasebe birimlerinden tekrardan düzelttirmeleri gerekmektedir. Bu şekilde yapmadıkları takdirde E-bordro maaş sorgulama işleminden faydalanamazlar.

 

Milli Eğitim Bakanlığı personelinin E-bordro maaş sorgulama işlemi sırasında yaşadığı sorunlar ise kendilerine memuriyet sicil numaraları temin edilmemiş olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı personeli E-bordro maaş sorgulama işlemi sırasında yaşanan bu sorunda kendi kurumlarının ilgili alanına giderek memuriyet sicil numarası yerine kendilerine verilen MEBSİS numaralarını say2000i sistemine girdirmeleri gerekmektedir.

 

2014 Yılının Memur Maaş Zamları Tüm kamu çalışanları için 2014 yılının memur maaşları 125 liralık bir artış gösterecektir. Üstelik enflasyon oranına bağlı kalınarak memur maaşlarına herhangi bir fark ödenmeyecektir.

 

2014 Memur Maaşları

 

Unvan : Doktor Derece: 7/1 (Temmuz 2013 - 3.310) (Ocak 2014 - 3.435)

Unvan : Mühendis (Büro) Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 3.522) (Ocak 2014 - 3.647)

Unvan : Hemşire (Lise) Derece: 11/3 (Temmuz 2013 - 2.233) (Ocak 2014 - 2.358)

Unvan : Araştırma görevlisi Derece: 7/1 (Temmuz 2013 - 2.484) (Ocak 2014 - 2.609)

Unvan : Profesör Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 5.047) (Ocak 2014 - 5.172)

Unvan : Vaiz Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 2.655) (Ocak 2014 - 2.780)

Unvan : Avukat Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 4.001 (Ocak 2014 - 4.126)

Unvan : Memur Derece: 9/1 (Temmuz 2013 - 2.041 (Ocak 2014 - 2.166)

Unvan : Öğretmen Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 2.469) (Ocak 2014 - 2.594)

Unvan : Polis memuru Derece: 8/1 (Temmuz 2013 - 2.784) (Ocak 2014 - 2.909)

Unvan : Uzman Doktor Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 4.043) (Ocak 2014 -4.168)

Unvan : Müsteşar Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 7.694) (Ocak 2014 - 7,819)

Unvan : Genel Müdür Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 6,736) (Ocak 2014 - 6,861)

Unvan : Şube Müdürü (Üniversite) Derece: 1/4 (Temmuz 2013 - 3.446) (Ocak 2014 - 3,571)

 

Çağımızda elimizde birçok işlemimizi kolay bir şekilde yapabilmemiz için imkanlarımız var. Günümüzde teknolojinin bize sunduğu en güzel gelişmelerden birisi de internettir. İnternet üzerinden birçok devlet kamu işlemlerimizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmekteyiz. Hem de sabah erken saatlerde kalkıp uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalmadan. İnternet üzerinden işlemlerimizi kolay bir şekilde halledebileceğimiz sistemlerden birisi de E-Bordro sistemidir. E-Bordro sistemi, çalışan bir kişinin bir ay içerisinde yaptığı hizmetleri, vergi matrahlarını, kesilen vergi miktarlarını ve bir ay içerisinde aldığı net aylık maaşının ücreti gösteren bir sistemdir.

 

E-Bordro sistemi, Maliye Bakanlığı tarafından vatandaşlarımız işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilsinler diye uygulamaya girmiş bir sistemdir. İnternet üzerinden vatandaşlara kolaylık olsun diye kurulan bu E-Bordro sistemi sadece Emekli Sandığı yani 4C’ye bağlı olan memurların kullanabileceği bir sistemdir. Diğer kurumlara bağlı olan çalışanlar E-Bordro sisteminden faydalanamaz.

 

E-Bordro sistemi yardımı ile E-Bordro alımı, say2000i sisteminde maaş hesaplaması yapılacak olan devlet dairelerinde gelen bütçe ile çalışmakta olan Emekli Sandığı’na bağlı olan memurlarımız için açılmıştır. 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’na göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta olan Emekli Sandığı’na bağlı olan memurların kamu hesaplarının uluslar arası koşullara uygun olarak tutulmasına E-Bordro sistemi için say2000i sistemi denir.

 

E-Bordro sistemine giriş yaptığınız zaman ilk basamakta son iki aya ait olan bordroları karşınıza gelecektir. E-Bordro sistemi kullanıp E-Bordrolar Excel dosyası biçiminde açılacaktır. Bu sebeple E-Bordro dosyasının çıktısını da kolaylıkla alabileceksiniz. E-Bordro sistemini kullandıktan sonra karşınıza gelecek olan sekmede memurun durumu, memurun hangi hizmet sınıfına ait olduğunu ve memurun kadro bilgileri yer alacaktır. E-Bordro sistemini kullandığınız zaman karşınıza gelecek olan E-Bordro sekmesindeki bilgiler yanlış ise düzeltilmesi talebinde bulunmalısınız. E-Bordro sistemindeki E-Bordro bilgileriniz yanlış ise düzeltilmesi için Tahakkuk Birimi aracılığı ile Mal Müdürlüğü’ne ya da Muhasebe Müdürlüğü’ne başvuruda bulunmanız gerekecektir. E-Bordro sistemine giriş yaptığınızda karşınıza gelecek olan E-Bordro'daki bilgiler sizi bilgilendirme amacı ile girilmiştir. E-Bordro sisteminde kullanma açısından bir problem yaşıyorsanız maasuygulama@muhasebat.göv.tr adresine mail atarak E-Bordro probleminizi bildirebilirsiniz.

 

Milli Eğitim Bakanlığı yani MEB’e bağlı olarak çalışan memurlardan alınan E-Mail adresinle E-Posta olarak kurum tarafından memuriyet sicil numarası verilmediği belirtilmiştir. E-Bordro sisteminde memuriyet sicil numarası yerine başka biri numara verilmiştir. Bu E-Bordo numarasının ismi mebsis numarasıdır. Bu durumdan mağdur olan Milli Eğitim Bakanlığı memurlarımız E-Bordro için çalıştıkları kurumdaki birimlere başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu durumda olan kişilerin E-Bordro sistemini kullanabilmek için başvurularında memuriyet sicil numarası yerine mebsis numarasının girilmesi istenilmelidir.

 

E-Bordro Sistemi İle Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

E-Bordro sistemini kullanarak maaş sorgulama işleminiz için üstte size verilen E-Bordro bağlantı adresine tıklayınız. E-Bordro için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı giriniz. E-Bordro için memuriyet veya kurum sicil numaranızı veya emekli sicil numaranızı giriniz. E-Bordro için Memuriyet/Kurum sicil numaranızı veya emekli sicil numaranızı say2000i hesaplama sistemine yanlış girilmesi söz konusunda E-Bordronuzu alamazsınız. E-Bordro sistemini kullanarak E-Bordro alamıyorsanız ilk olarak kendi birimlerine başvuruda bulunmalısınız. E-Bordro için başvuru yaptığınız anda memuriyet sicil numaranızın veya emekli sicil numaranızın E-Bordro sisteminde yoksa E-Bordro sistemine girilmesini veya E-Bordro sisteminde yanlış girilmiş ise düzeltilmesini istemelisiniz. Yıl butonunda 2010 yılı da dahil olmak üzere günümüzde kadar olan maaşlarınızı görmek istiyorsanız E-Bordronuz için seçim yapmalısınız. Ay butonunda girdiğiniz yılın hangi ayındaki E-Bordronuzu görmek istiyor iseniz dilediğiniz o ayı giriniz. “İstihdam Tipi” butonunda iki farklı seçenek bulunmaktadır. Emekli Sandığı kurumuna bağlı olarak kadrolu eleman olarak çalışıyor iseniz “Memur” seçeneğine tıklayınız. Emekli Sandığı kurumuna bağlı olarak sözleşmeli eleman olarak çalışıyor iseniz “Kadro Karşılığı Sözleşmeli” seçeneğine tıklayınız. Güvenlik amacı ile size verilen kodu “Resimdeki Yazıyı Buraya” yazan kısma tıklayarak yazınız. Güvenlik kodunu okuyamıyor iseniz “Resmi Yenile” butonuna tıklayınız. Tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak girdiğinizden emin olduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayınız. E-Bordro sistemi ile Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından verilen giriş formunu kullanarak E-Bordronuzu almış bulunmaktasınız. Bu sayede maaş sorgulamanızı gerçekleştirmiş olacaksınız. E-Bordro sistemini kullanarak bu aldığınız bilgileri Excel şeklinde önünüze geleceği için kolaylıkla E-Bordronuzun kopyasını alabilirsiniz.

 

2014 Yılı Memur Maaş Zamları Ne Kadar?

 

Memur maaşlarına 2014 yılında 125 liralık bir zam gelecektir. Ayrıca enflasyon farkına bağlı olarak oluşan artış memur maaşlarını etkilemeyecek. Yani, memurların maaşlarına fark ödenmeyecek. Gelecek yıl ise memur maaşlarına 3+3 artış durumuna göre altışar aylık dönemde enflasyon oranın %3’ü aşarsa enflasyon farkı ödenecek. Şimdi ki emeklilerin ise aylıklarında iyileşmeler meydana gelecek.

 

2014 Memur Maaşları:

 

Unvan: Müsteşar , Derece:1/7 :2013 yılının Temmuz ayında 7.694, 2014 yılının Ocak ayında 7.819

Unvan: Genel Müdür , Derece: 1%4 : 2013 yılının Temmuz ayında 6.736, 2014 yılının Ocak ayında 6.861

Unvan: Üniversite Şube Müdürü , Derece:1/4 : 2013 yılının Temmuz ayında3.446, 2014 yılının Ocak ayında 3.571

Unvan: Öğretmen , Derece:1/4 : 2013 yılının Temmuz ayında 2.469, 2014 yılının Ocak ayında 2.594

Unvan: Polis memuru , Derece:8/1 : 2013 yılının Temmuz ayında 2.784, 2014 yılının Ocak ayında 2.909

Unvan: Uzman doktor , Derece:1/4 v2013 yılının Temmuz ayında 4.043, 2014 yılının Ocak ayında 4.168

Unvan: Doktor , Derece:7/1 : 2013 yılının Temmuz ayında 3.310, 2014 yılının Ocak ayında 3.435

Unvan: Lise mezunu hemşireler , Derece:11/3 : 2013 yılının Temmuz ayında 2.233, 2014 yılının Ocak ayında 2.358

Unvan: Mühendis , Derece:1/4 : 2013 yılının Temmuz ayında 3.522, 2014 yılının Ocak ayında 3.647

Unvan: Profesör , Derece:1/4 : 2013 yılının Temmuz ayında 5.047, 2014 yılının Ocak ayında 5.172

Unvan: Araştırma görevlisi , Derece:7/1 : 2013 yılının Temmuz ayında 2.484, 2014 yılının Ocak ayında 2.609

Unvan: Vaiz , Derece:1/4 : 2013 yılının Temmuz ayında 2.655, 2014 yılının Ocak ayında 2.780

Unvan: Avukat , Derece:1/4 : 2013 yılının Temmuz ayında 4.001, 2014 yılının Ocak ayında 4.126

Unvan: Memur , Derece:9/1 : 2013 yılının Temmuz ayında 2.041, 2014 yılının Ocak ayında 2.166

 

 

 

 

www.personelmeb.net
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol