Öğretmen Diyarı

Maarif Müfettişlerinin 2015 Yılı Yer Değiştirme İşlemleri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nce Maarif Müfettişlerinin 2015 Yılı Yer Değiştirme Kılavuzu 16 Nisan’da yayınlanmıştı. 2015 Yılı MEB-İKGM Bulunduğu İlde Kesintisiz 8 Yıl Çalışan Maarif Müfettişlerinin Yer Değiştirme İşlemleri 24 Nisan ile 30 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılabilecek. Maarif Müfettişlerinin 2015 Yılı Yer Değiştirme Kılavuzunda yer alan bilgilere göre 8 yıl ve daha fazla süre ile görev yapanları yer değiştirmelerine esas olan illerin ihtiyaç listelerini gösteren tablo da yayınladı. Hangi ilde ne kadar ihtiyaç bulunduğunu gösterir tablo kılavuzun içerisinde yer almaktadır. Bulundukları ilde kesintisiz sekiz yıl süre ile görev yapanların yer değiştirmeleri.

Bulundukları ilde 1 Eylül 2015 tarihi itibarıyla kesintisiz sekiz yıl ve daha fazla süre ile görev yapanlar, yer değiştirme başvurularında otuz il tercihinde bulunabileceklerdir.

Yer değiştirme isteğinde bulunacak müfettişler; başvurular başlamadan önce MEBBİS e-Personel Modülündeki kimlik, öğrenim durumu, hizmet akışı, hizmet puanı ve benzeri bilgilerinde eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda düzeltmeye esas belgeleriyle birlikte yazılı olarak maarif müfettişleri başkanlıklarına başvuracaklardır. 

 

kamuajans.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim