Öğretmen Diyarı

LYS, fen bilimleri sınavıyla devam ediyor

Saat 10.00’da başlayan sınav 135 dakika sürdü.

Binlerce öğrencinin gelecekteki mesleklerini belirlemede büyük önem taşıyan LYS, bugün yapılacak fen bilimleri sınavıyla devam etti. İstanbul Üniversitesi’nde sınava giren öğrenciler sabah erken saatlerden itibaren sınava gireceği yerde hazır bulundu. Heyecanlı öğrenciler anne ve babaları tarafından sınav salonuna uğurlan

Son sınav yarın

 

Edebiyat-Coğrafya Sınavı (LYS-3) da yarın yapılacak. Sınava 751 bin 454 aday katılacak. Sınava tek oturumda uygulanacak ve 120 dakika sürecek. LYS-3′te, Türk dili ve edebiyatı testi ile Coğrafya-1 testi yer alacak. Türk dili ve edebiyatı testinde 56 soru bulunacak ve 85 dakika cevaplama süresi verilecek. Coğrafya-1 testinde ise 24 soru bulunacak ve 35 dakika cevaplama süresi verilecek.

LYS-3 ile bu yılki LYS’ler tamamlanmış olacak.

PYBS de pazar günü yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 5, 6, 7, 9, 10 ve 11′inci sınıflara yönelik gerçekleştirilecek olan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS), 22 Haziran Pazar günü saat 14.00′da yapılacak.

PYBS, tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 14.00′da merkezi sistemle aynı anda başlayıp, tek oturum olarak yapılacak. Sınavda 100 soru sorulacak, sınav süresi 120 dakika olacak.

 

 

 

sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol