Öğretmen Diyarı

LYS açıklandı, üniversite tercih fuarları başladı
 Üniversite tercih fuarları 19-20 Temmuz'da Ankara'da, 22-23-24 Temmuz'da İstanbul'da ve 26-27 Temmuz'da İzmir'de aday öğrencilerle buluşacak.
2016 tercih döneminde İlk olarak bugün Ankara ATO Congresium’da ziyaretçilerine kapılarını açacak olan Üniversite Tercih Fuarları Türkiye genelinden 120 devlet ve vakıf üniversitesini üniversite adayı öğrencilerle buluşturacak.
Türkiye genelindeki vakıf ve devlet üniversiteleri, meslek yüksekokulları ve yurtdışından uluslararası üne sahip üniversiteleri bir araya getirerek tercih dönemi gibi kritik bir zamanda, üniversite adaylarına tek çatı altında birçok üniversiteye ulaşma imkanı sunacak.
Üniversite Tercih Fuarları 19,20 Temmuz 2016 tarihlerinde Ankara ATO Congresium'da 22,23,24 Temmuz 2016 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde ve
26,27 Temmuz 2016 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek.

Adayların katılımcı üniversitelerle yüz yüze görüşebileceği fuarlarda  Uzman Akademisyenlerle soru/cevap görüşmeleri, Doğru Tercih, Tercihin Altın Kuralları, Meslek Seçimi, Kariyer Planlama Seminerleri gerçekleştirilecek. Fuarlar süresince 25 Üniversitenin Rektörü de seminerler verecek. Ayrıca fuarlarda oluşturulacak tercih danışma masalarında üniversite adayları eğitim uzmanları tarafından tercih danışma hizmeti alabilecekler.
Eket Fuarcılık tarafından İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Büyükşehir Belediyeleri ve Vakıf Üniversiteleri Birliği desteği ile gerçekleşecek Üniversite Tercih Fuarları'nın davetiyeleri fuaye girişinden veya www.unitercih.com'dan online olarak temin edilebilecek. 10:00 / 19:00 saatleri arasında ziyarete açık olan fuarlarda tüm etkinlikler ücretsiz olacak.

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim