Öğretmen Diyarı

Liselerde Provokasyon dönemi Başladı mı?

Okul müdürlerine karşı önyargılar başladı mı? ve yeni atamaları engellemek için okullarda provokasyonlar dönemi  başladı mı?  sorusunu akla getirecek bir girişim olduğu iddia edilen olayı sizlerle paylaşarak, bu bir provokasyon.

Okul müdürlerine karşı önyargılar başladı mı? ve yeni atamaları engellemek için okullarda provokasyonlar dönemi  başladı mı?  sorusunu akla getirecek bir girişim olduğu iddia edilen olayı sizlerle paylaşarak, bu bir provokasyon girişi mi mi dir?  yoksa gerçekten bir hak arayışımı? sizler karar verin,  işte haber:

Yeni Levent Lisesi Öğrencileri AKP’li Müdüre Karşı Ayakta!

MEB tarafından tarihin en kapsamlı kadrolaşma ve tasfiye operasyonu olarak gerçekleştirilen okul müdürleri ataması kapsamında, geçtiğimiz günlerde, okullara binlerce AKP`li okul müdürü atanmıştı.

Eğitim Sen olarak tamamen siyasi gerekçelerle yapılan atamaların haksız ve hukuksuz olduğunu defalarca dile getirerek; belgelerle, hukuki süreçlerle kadrolaşma operasyonuna itirazlarımızı ifade etmeyi sürdürüyoruz.

Bu kadrolaşma ve tasfiye operasyonunda dikişin tutmayacağının son örneği ise İstanbul Yeni Levent Lisesi`nden geldi.

Geçtiğimiz günlerde Yeni Levent Lisesi`ne atanan müdür öğrencilerin tepkisiyle karşılaştı. Müdürün okulda sevilen bir müdür yardımcısını gazete okuduğu gerekçesiyle görevinden almaya çalıştığının öğrenilmesi üzerine öğrenciler derslerini bıraktı, müdürü protesto ederek öğretmenlerine sahip çıkıyorlar. Öğrencilerin kaleme aldığı yazıyı görmek için tıklayınız.

Protesto videosunu görmek için tıklayınız.  

Milli Eğitim Bakanlığı‘nın eğitimi, eğitim emekçilerini ve öğrencileri hiçe sayan bu uygulamasından artık vazgeçmesi gerektiğini bir kez daha dile getiriyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim