Öğretmen Diyarı

Liselerde Potinss alarmı
Lise öğrencilerine yönelik geliştirilen “Potinss’’ uygulaması veliler ve okul idarecileri tarafından büyük tepki gördü.Akıllı telefonlar için üretilen uygulamada, Türkiye çapındaki yüzlerce lisenin sayfası bulunuyor.

Bu sayfaya anonim bir şekilde yorum yapan öğrenciler sınıf ve okul arkadaşları hakkında yorumlarda bulunurken, özellikle kız öğrencilerin telefon numaraları ve kişisel bilgileri de bu uygulama ile palaşılıyor.Cumhuriyet’ten Deniz Ülkütekin’in haberine göre; uygulamanın öğrencilerin okul hayatına ve arkadaşlarıyla ilişkilerine ciddi zararları olabileceğini söyleyen İstanbul’daki bir Anadolu Lisesi’nin müdürü şöyle konuştu:“Bu uygulamada yüzlerce lise var.

Benim de okuldaki öğrenciler sayesinde haberim oldu. Birkaç gün bizim okulun sayfasında da yorumlar yapıldı, ama öğrencilere yaptığımız uyarıların ardından bu yorumlar sona erdi. Şu anda bizim okulun sayfası pasif durumda ama buradaki yüzlerce okulda yazışmalar devam ediyor. Bunun takibini yapacak olan da Milli Eğitim Bakanlığı’dır. Bizim okuldan birkaç velinin şikayeti oldu. Sanırım başka okullarda da olmuştur. Yetkililer gerekli önlemleri alacaktır diye tahmin ediyorum.”Kaynak: Odatv

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim