Öğretmen Diyarı

Liselerde Dönem Sonu Ortak Sınav Dilekçe Örneği

MEB Bu maddeyi değiştirdi ancak kafalardaki karışıklık gitmedi. 

Eski hüküm: Yazılı sınavlar ve diğer değerlendirmeler sonunda başarısız dersi bulunan öğrenciler içinher bir dersten dönem sonunda ayrıca ortak bir sınav daha yapılır. Bu sınava isteyen başarılı öğrenciler de girer ve sınavdan alınan puan diğer puanlarla birlikte dönem puanının hesaplanmasında aritmetik ortalamaya dahil edilir.

Yeni hüküm: Yazılı sınavlar ve diğer değerlendirmeler sonunda başarısını yükseltmek isteyen öğrenciler için dönem sona ermeden her dersten ayrıca ortak bir sınav daha yapılır. Bu sınavlardan alınan puan diğer puanlarla birlikte dönem puanının hesaplanmasında aritmetik ortalamaya dahil edilir. Sınava girmek isteyen öğrencilerin yazılı başvurusu alınır. Başvuruda bulunup da sınavlara katılmayan öğrenciler hakkında 48 inci maddenin ilgili fıkra hükümleri uygulanır."

Dönem sonu ortak sınavlar zorunlu değildir.Başarılı ya da başarısız yazılı ve performans notları girilen öğrencilerden isteyen dilekçe ile başvuruarak sınavlara girebilecektir.


ajanskamu.com - özel
 

T.C

 

 

……………… KAYMAKAMLIĞI

 

 

…………………………………………….. Lisesi Müdürlüğü’ne

 

 

 

 

            Okulunuz.…… sınıfı ……………. numaralı öğrencisiyim.  2015/2016 Eğitim – Öğretim yılı 1.yarıyılı sonunda yapılacak olan dönem sonu ortak sınavlarında aşağıda yazılı  olan derslerden Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 47. Maddesinin 3. fıkrası  gereğince sınava girmek istiyorum.

           

Gereğini saygılarımla arz ederim.                                                     .. ./…./.2016

 

 

 

 

 

 

                                                                                                          İmza            : …………………                                                                                                                              Adı  Soyadı : …………………                      

Adres:…………………….:……………………

            ……………………

 

 

 

Tel       :……………………

 

 

SINAV HAKKI TALEP ETTİĞİM DERSLER

 

 

S.N

 

 

DERSİN ADI

 

 

DÖNEM SONU NOT ORTALAMASI

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***“ Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 47. Maddesinin 3. fıkrası 

(3) Yazılı sınavlar ve diğer değerlendirmeler sonunda başarısını yükseltmek isteyen öğrenciler için dönem sona ermeden her dersten ayrıca ortak bir sınav daha yapılır. Bu sınavlardan alınan puan diğer puanlarla birlikte dönem puanının hesaplanmasında aritmetik ortalamaya dâhil edilir. Sınava girmek isteyen öğrencilerin yazılı başvurusu alınır. Başvuruda bulunup da sınavlara katılmayan öğrenciler hakkında 48 inci maddenin ilgili fıkra hükümleri uygulanır.”

 

 

 

 

 

*** Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 47. Maddesinin 4. Fıkrasına göre sınava girmeyenler E Okulda not hanesine “G” (Girmedi) olarak girilir. Notu Sıfır olarak hesaplanır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol