Öğretmen Diyarı

LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS MEZUNLARI ATAMALARI İÇİN SON ÇAĞRI

2015/1 KPSS'de Atama Bekleyen Milyonlarca Mezunun Gözü Kulağı Aylardan Beri Atamalardaydı. Fakat Sevindirici Haber Henüz Yok. Atama Bekleyenlerin Umutları Tükenmeden Seçime Sayılı Günler Kala Atama Bekleyenler Adına Sayı Bekliyoruz

Memur Adayları KPSS 2015/1'de rekor atama bekliyordu ama henüz ses seda yok! 2014-2 merkezi atamada memur adaylarına ayrılan kontenjan kimseyi memnun etmemiş ve mağduriyetlerin ardı arkası kesilmemişti. Diplomalı işşizler ordusu ve kalifiye işsizler ordusu giderek artıyor.


Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen adaylar için, 2015-1 merkezi atamada rekor sayıda atama istiyorlar ve son viraja girilirken bu sayının artık verilmesi isteniyor. Yüksek puanlarla atama bekleyen memur adaylarının umutla kadro dağılımlarını beklenmekte.


Sürekli olarak Mymemur.com olarak her kesimin sesi olduk ve olmaya devam ediyoruz.


BU SON ÇAĞRI DUYULMALIDIR. SÜREÇ BİTİYOR…


2015-1 Merkezi Atamada daha yüksek sayıda atama bekleniyor.  Atama için 24 saat her alanda mücadele eden memur adayları vakit çok geçmeden atama müjdesinin verilmesini şart.


-İş ve Meslek Danışmanları sertifika mağduruz, sözler tutulmalı diyor.

-Ziraat ve Gıda Mühendisleri, Veteriner Hekimler Bakanlığın memur adaylarına söz verdiğini ifade ediyor, atama istiyor.

-Sosyologlar, yıllardır kadrolarının atamaya açılmadığını söylüyorlar.

-BESYO mezunları, Spor Bakanlığı’nın son 2 yılda atama yapmadığını ifade ediyorlar.

-İİBF mezunları, en fazla yığılmanın olduğu bölümlerine sembolik kadrolar açıldığını söylüyorlar.

-Ön Lisans Adalet mezunları, Adalet Bakanlığı’ndan atama beklediklerini yineliyorlar.

-Büro Yönetimi ve Sekreterlik mezunları, üniversitelerin kadrolarını atamaya açmadıklarını söylüyorken Yerel yönetim mezunları Belediyelerin el altından alımlar yapmasından oldukça rahatsız. -Ön Lisans Bilgisayar mezunları, kadrolarının başka bölümlere verildiğini söylerken İnşaat ve Makine Mühendisleri kadro açılmadığı için sistemden şikayetçiler.

-Ön LisansHarita ve Kadastro mezunları adayları yüksek puanlarla mesleklerini yapamadıklarını belirtirken Arkeolog adayları, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kadrolarına atamaya açmasını istemektedirler.


Daha buraya yazamadığımız milyonlarca lise, önlisans, lisans mezunlarına verilen sözler duyulmalıdır.


ARTIK MEMUR ADAYLARINA MÜJDE VERİLMELİDİR.


Memur adaylarına 2015-1 merkezi memur atamasında rekor sayıda atama müjdesi verilmelidir.


10 bin, 15 bin, 20 bin atama adayları mutlu etmeyeceğinden bizde aylardır sürdürdüğümüz mücadelemizde sürekli olarak 50BİN’den az atamanın kimseyi mutlu etmeyeceği ve faydası olmayacağını belirtiyoruz.


Çünkü Sağlık Bakanlığı’na ve Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılacak atamalarla birlikte aynı zamanda diğer atama bekleyen kurumlardaki herkese de adil şekilde atama sayısı belirlenerek ilan edilmelidir.


Hükümetin, seçimler öncesinde atama müjdesi vermesinin zamanı gelmiştir ve hatta geçmiştir bile. SON ÇAĞRI olarak zaman neredeyse tükendi.


“2014 KPSS’ye 776 bin Önlisans Mezunu girdi. Kasım ayında 776 BİN memur adayına sadece 770 kadro açılması önlisans mezunlarını yıktı.


Önlisans mezunlarını 2014 KPSS sınavına büyük umutlarla girdik Yüksek puanlar almalarına rağmen yetersiz kadro dağılımı sebebiyle atanamadılar.


Merkezi atama sayılarının az olmasının en temel sebebi birçok kamu kurumunun merkezi atamadan çıkması ve personel ihtiyacını açıktan alım usulüne göre yapmasıdır. Her kurumun kendi personelini açıktan alım usulüne göre kendi yaptığı sınavla almasının kamuya memur alımında şeffaflığı zedelediğini düşünmekteler.


Bu sebeple kamuya memur alımının TÜM KURUMLARDA MERKEZİ SİSTEMLE KPSS PUANINA GÖRE yapılması gerekir. 


300 bin öğretmen adayına 55 bin kadro verilirken 776 bin önlisans mezununa sadece 770 kadro açıldı. Biz önlisans mezunları Nisan ayında yapılacak memur atamasında sadece 20 bin kadro talebinde bulunuyorlar.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol