Öğretmen Diyarı

Lise öğrencilerine açık havada eğitim

MEV Ankara Okulları Matematik Öğretmeni Devrim Melekoğlu'nun başlattığı açık havada ders işleme yöntemi hem öğrencilerden hem de öğretmenlerden büyük beğeni aldı. Havaların ısınmasıyla birlikte sıcaklardan bunalan, derslere yoğunlaşmakta zorlanan öğrencilere kolaylık sağlayan açık hava derslik projesi, herkesin yüzünü güldürdü. Türkiye'de ilk kez Ankara'da başlatılan bu projede tüm dünyada da 18 Mayıs Açık Hava Sınıfı Günü olarak kutlanıyor.


Havaların da ısınmasıyla birlikte açık havada dersin tadını çıkaran öğrenciler, hallerinden memnun olduklarını söylüyor.

"OKSİJEN İYİ GELDİ"
Öğrencilerine açık havada işlenen ders ile sınıflarda işlenen ders arasındaki karşılaştırmayı yaptıran matematik öğretmeni Melekoğlu, "Öğrencilerin ortak görüşleri, dört duvar arasından çıkmanın dikkatlerini daha iyi toplamaya yaradığı ve bundan dolayı derse katılımlarının arttığı yönünde. Akıllı tahta olmadığında sorulara akıl yürütmek için vakit bulup kendi başlarına çözüm üretebildiklerini söylüyorlar. Oksijen sayesinde uykuları gelmiyor, bu sayede derse katılma oranları da artıyor. Çoğu öğrenci, uygun şartlar sağlanırsa dışarıda ders yapmanın yararlı ve keyifli olacağını söylüyor" diye konuştu. 10 Nisan'dan itibaren başlayan açık hava dersleri şu anda MEV Koleji'nde iki derslikte yapılıyor. Dersliklere değerli bilim insanlarının adını veren okul yönetimi, "Cahit Arif Açık Dersliği" ve "Aziz Sancar Açık Dersliği" olmak üzere iki tane derslik oluşturdu. Bu dersliklerde 12 ile 16 saat ders yapılıyor.


FATMA GÖKSU

Kaynak: Sabah

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol