Öğretmen Diyarı

KURS AÇMAYAN OKUL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulunda Destekleme ve yetiştirme kursu açmayan okul müdürünü görevden aldı.
Milli Eğitim Bakanlığının  paralel yapının finansman kaynağı olarak görülen dershaneleri kapatılmasıyla birlikte ,öğrencilerin ihtiyaç duydukları derslerden desteklenmesi için  Bakan Nabi Avcı ve MEB müsteşarı Yusuf Tekin'in büyük uğraş ve gayretleri sunucunda Destekleme ve yetiştirme kurslarına başlanmıştır.
 
Bu kurslara  şu an itibarıyla 3 milyon 645 bin öğrencimiz müracaat etmiş durumda. 22 bin 268 eğitim kurumunda kurs açıldı..  244 bin kadrolu öğretmen bu kurslarda görev almak için müracaatta bulundu. Bunun yanında 34 bin atama bekleyen öğretmen de ücretli öğretmen olarak kurslarda görev almak için başvurdu.
 
Kurslarda görevlendirilecek öğretmenler, iki kat ek ders ücreti alacak. Haftada 15 saat ders veren bir öğretmen, bin 200 lira ek gelir sağlayacak.
 
Başvuru yapan 244 bin öğretmenden yaklaşık 175 bini kurslarda görevlendirildi.
 
Bu kurslar   paralel yapının tüm engelleme girişimine rağmen yapılmaya başlanmıştır.
   
Ancak  Sayın Nabi Avcının sık sık  üzerinde durmasına rağmen bazı okul müdürlerinin bu konuda gerekli duyarlılığı ve gayreti göstermedikleridir.
 
 Edindiğimiz bilgilere göre   Ankara Altındağ Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Hüsamettin Varol okulunda 9,10, ve 11 sınıflar için kurs  açmaması üzerine  öğrenciler   başka okullara gitmek zorunda kalmıştır.
 
Kurs açılmaması üzerine velilerin okul yönetimine  tepki göstemiş, velilerin konoyu  Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne iletmeleri  üzerine okul müdürü Hüsamettin Varol Ankara İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından  görevden alınarak başka bir okula öğretmen olarak ataması yapılmıştır.
 
 Anlaşılan o ki destekleme ve yetiştirme kurslarını gerekli önem ve çalışmayı göstermeyen bazı okul müdürleri bu karar sonras dört elle kurslara sarılmak zorunda kalacaktır.
 
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim