Öğretmen Diyarı

Kredi Yurtlar Kurumu burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kyk 2013-2014 burs sonuçları ne zaman açıklanacak: 21 Agustos – 21  eylül tarihleri arasında burs başvuruları yapıldı. Her sene kredi ve yurtlar kurumu üniversiteyi ilk kez kazanan öğrencilere burs ve öğrenim kredisi vermektedir. Bu yıl geçen seneye oranla burs sayısı yüz bin oranında artırılmıştır. Kyk burs sonuçları 21 aralık ta açıklanması beklenmektedir. burs veya öğrenim kredisi sonuçları açıklandıktan sonra 27 aralık 5 ocak tarihleri arasında noterden kayıt yaptırıp 7 ocak tarihinde ilk burs veya öğrenim kredisini çekebilirsiniz.

Noterde öncelikle gerekli evraklar nüfus cüzdanınızla başvurmanız ve değerli evrak parası olan 50 tl lik işlem ücretini ödemeniz gerekmektedir eger 18 yaşını doldurmadıysanız bütün işlemle için velinizin yanınızda olması gerekmektedir daha sonra 5 ocakta bulundugunuz ildeki ziraat bankasına sizin adınıza açılmış olan bankartı almanız gerekmektedir.

Eger burs alıyorsanız iki dönem boyunca üniversitenizde iki dönem boyunca aldıgınız derslerden üç tanesi alt kalırsa bursunuz kesilmeyecektir ama toplam ders sayısı dört oldugunda bursunuz otomatik olarak  ögrenim kredisine çevrilmektedir ve okulunuz bitinceye kadar öğrenim kredisi olarak kalmaktadır. Eger öğrenim kredisi alıyorsanız ve iptal etmek istiyorsanız kyk ankara şubesine dilekçe yazmanız yeterli.

 

Sonuçların açıklanacağı adres: http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.html

 

 

 

kontrolhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol