Öğretmen Diyarı

KPSS\'de hangi bölüm kaç puanla atandı?

Son 2 yılda Hangi Bölüm Hangi Puanlarla Atandı?

 

2012 KPSS’nin ardından merkezi atamalarla birlikte kurumsal memur alımları da yapılmıştır. 2014 KPSS’ye giren Lisans-Ön Lisans-Orta Öğretim mezunu memur adayları aldıkları puanlarla atanıp atanamayacaklarını merak etmektedir.

 

Bölüm Faktörü Çok Önemli!

 

Memur alımlarında adayların mezun oldukları bölüm, atamada birinci önceliklidir. Lisans bazında alan sıralamaları bellidir ancak Ön Lisans ve Orta Öğretim bazında bölüm sıralamaları henüz belli değildir. Bölüm sıralaması belli olmadığı için bir adayın kesin olarak atanıp atanmayacağını kestiremeyiz. Bölüm dışında sertifika ve özel şartlar atamada ikinci öncelikli olacaktır.

Kadro Dağılımları Önemli!

 

2014-Kasım, 2015-Haziran, 2015-Kasım, 2016-Haziran memur yerleştirmelerinde hangi kurumun hangi unvanda ne kadar memur alacağı belli değildir. Dolayısıyla kimlerin atanacağı, kimlerin atanamayacağını şimdilik yorumlamak zordur.

 

Kurumsal Alımlar Önemli!

 

Merkezi memur yerleştirmelerinin yanı sıra kurumsal memur alımları dengeleri değiştirmektedir. Kurumsal alımlarda sözlü sınav faktörü olduğu için düşük puanlıların da atanma şansları olmaktadır. Ayrıca kurumsal olarak yerleşen bir aday merkezi alımda tekrar başka bir kuruma tercih yapabilmektedir. Kurumsal alımlarda puanlar düşmektedir.

 

Sözleşmeli Alımlar Önemli!

 

Kadrolu memur atamalarının yanı sıra sözleşmeli personel alımları hesapları değiştirmektedir. Sözleşmeli yerleşen bir aday, daha sonradan kadrolu alımlara başvurmaktadır. Bu şekilde aynı aday, puanını iki defa kullanmaktadır. Bu durum atama bekleyenleri olumsuz etkilemektedir.

 

Eski Puanları Adaylar İncelemelidir!

 

Son iki yıla ait merkezi atamalardaki memur yerleştirmelerindeki en küçük ve en büyük puanlar aşağıda belirtilmiştir. Bağlantılara tıklayarak geçmiş yıllara ait atama puanlarını inceleyebilirsiniz.gazetekamu-özel haber

 

 

 

 

memuruz.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol