Öğretmen Diyarı

KPSS Yerleştirmelerinde Taban Puan Yüksek Olacak

 2014 KPSS’nin 4 atama döneminden ikincisi olan haziran atamasına dair yayınlanan KPSS memurluk kadroları, adaylar için tam bir hüsran niteliğinde…


2014 KPSS’nin 4 atama döneminden ikincisi olan haziran atamasına dair yayınlanan KPSS memurluk kadroları, adaylar için tam bir hüsran niteliğinde…

Neredeyse her yıl merkezi atama ile Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde alım yapıyor. Kadro niceliği bakımından en büyük payı alan kurumlardan birisi Sağlık Bakanlığı…

Buna rağmen düz memurluk kadroları olarak nitelendirdiğimiz kadrolara alım yapılan merkezi tercih kılavuzlarında, en az % 50’lik kısım, yine Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlara ayrılıyor.

2015/1 tercih kılavuzunda da senaryo aynı. Yayınlanan bu son tercih kılavuzunda işi iyice abartmışlar. Büyük Alım Döneminde Küçük kadro !

Haziran atamaları genel itibariyle büyük alım yapılan atamalar olarak bilinir. Kasım atamaları, kurumların personel ihtiyaçlarını tam olarak netleştiremediği dönem olduğundan sayıca en büyük alım Haziran atama döneminde yapılıyor.

2015/1 Tercih Bilgi Sisteminde de 13.213 kadro yer almaktadır.

Zaten diğer Haziran atama dönemlerine oranla 4-5 binlik bir eksilme mevcut, bir de halihazırdaki 13 bin kadronun yine 9 bine aşkın kısmının Sağlıkçılara ayrılması

BÜYÜK HAKSIZLIK!

4000 Kadroyu 3,5 Milyon Aday Bölüşecek ! 2015/1 Tercih Bilgi Sisteminde Sağlıkçılara ayrılan kadroları çıkarttığımızda geriye 4000 civarı bir kadro kaldığını görüyoruz.

Peki bu kadrolara yerleşmek için kaç kişi mücadele verecek biliyor musunuz: Yaklaşık 3,5 milyon aday… Görünen o ki taban puanlar çok yüksek kapatacak.

Bunun sebebi ise; -Gelen düşük kadro sonrası adayların panik haliyle tüm kadrolara tercih vermesi. -İlerleyen atamalarda daha az alım yapılması endişesiyle bu atamalarda KPSS memurluk kadrolarına yerleşme düşüncesi. Maalesef ki KPSS memurluk sürecindeki adaylar için çok parlak olmayan bir dönemdeyiz.

 

Kaynak:GazeteKamu.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim