Öğretmen Diyarı

KPSS 2013 2014 Kaç öğretmen atanacak? Şubat atamaları son durum. Branş branş kontenjanlar açıklar

Şubat atamalarında son durum ne oldu diyenlere müjde! Henüz duymamış olabilirsiniz, ancak Şubat ayında tamı tamına 10 bin öğretmen ataması yapılacak. Bu atamada branş bazında henüz bir sayı verilmedi. Ancak 6 branştan daha çok öğretmen alınacağı açıklandı. KPSS 2013 öğretmen atamaları haberimizde.
Bu sene KPS 2013 puanınızla bir kez daha öğretmenlik kapısı sizlere aralandı. Tamı tamına 10 bin kişilik öğretmen kadrosu devlet kapısına alınacak. Branş branş öğretmen kadroları henüz açıklanmadı, ancak 6 branştan daha çok atama yapılacak. İşte Şubat ayı öğretmen ataması hakkında son detaylar..
KPSS 2013 puanınızla öğretmen atamalarına dahil olabileceksiniz. Zira Şubat ayında da öğretmen ataması yapılacak. Başbakan Erdoğan tarafından müjdelenen habere göre, Şubat ayında tamı tamına 10 bin öğretmen kadrolu olacak. Branş bazında ise henüz kaç kontenjan olduğu belli değil.
Bu sene Şubat ayı öğretmen atamaları sonucunda 10 bin öğretmen kontenjanının atamasının yapılacağı açıklandı. 2014 yılı Şubat ayında KPSS 2013 puanlarıyla gerçekleştirilecek olan bu atamalarda branş branş öğretmen kontenjanları henüz belli olmadı, ancak hangi bölümlerden daha çok atama yapılacağı belli oldu.
Öğretmen atamaları konusunda ilginç gelişmeer yaşandı. Özellikle Başbakan Erdoğan tarafından verilen son müjde ile birlikte, Şubat ayı öğretmen atamaları 10 bin kontenjan şeklinde gerçekeleşecek. Ancak hangi bölümden kaç öğretmen ataması yapılacağı yönünde henüz bir haber çıkmadı.


Bu sene öğretmen adayları beklenmedik bir sürprizle karşılaştılar. Bakan Nabi Avcı'nın umutsuzca yok dediği Şubat ayı öğretmen ataması Başbakan Erdoğan tarafından 10 bin kadro olarak doğrulandı. Hangi branştan kaç öğretmen atanacağı henüz belli olmazken, 6 branştan daha çok öğretmen atanacağı açıklandı.
 Şubat atamaları atanamayan öğretmenler tarafından sık sık takip edilen bir mevzu. Özellikle son alınan KPSS puanıyla ikinci bir şans elde etmek bir hayli sevindirici bir durum. Özellikle fena olmayan bir puan almışsanız, ancak yine de sınırda takılıp kalmışsanız, Şubat ayındaki bu öğretmen atamaları çok işe yarayıcı olabiliyor. Ancak üzülmemek lazım, Eylül ayında da 40 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Hangi branştan kaç öğretmenin atanacağı henüz belli olmasa da 6 branştan daha fazla atama yapılacağı açıklandı. Ancak zaten bu 6 bölümden hep daha fazla alım yapılıyor...

Atanamayan öğretmenlerin en büyük çilelerinden biri olan Şubat atamaları büyük de bir merak konusu. Ancak artık bir kaygı olmaktan çıktı, zira KPSS 2013 puanınızla Şubat ayı öğretmen atamasına girebileceksinizç Atama olacak mı olmayacak mı diye soruyorsanız, sizlere cevap veriyoruz, 10 bin atama olacak.
MEB müsteşar yardımcısı Salih Çelik ŞUBAT AYI 10 BİN ÖĞRETMEN ALIMI tayin döneminde altı branşta fazla alım gerçekleşeceğini söyledi.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 
Matematik

Fen Bilgisi
Sosyal Bilgiler

İngilizce
Türkçe

branşlarında fazla atama olacağını söyledi.


haberoku.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Beyto 2 yıl önce

Diğer branşlara amennada sosyal bilgilerin toplam norm ihtiyacı 2750 civarında zaten nasıl oluyoda fazla alım yapılıyor ya salakmısınız. Ben burda başka seyler ararım arkadaş. Adamların mezunu çok fazla kabul ama ihtiyac yok napalım. Sosyalci mi atayalım. Bırakın ya ihtiyac yok atamayın. ihtiyacı olan branşlardan atama istiyoruz....

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim